Rozwijamy skrzydła do lotu

Port Lotniczy Lublin zyska bezpośrednie połączenia do Kijowa, Monachium, Tel Awiwu, Barcelony, Liverpoolu, Burgas oraz Heraklionu. Po kilku kiepskich miesiącach, w których notowano spadek liczby pasażerów, lotnisko lubelskie odżywa. Sezon letni przyniesie znaczne rozszerzenie siatki połączeń, sześć nowych tras i dwóch nowych przewoźników.
Na naszym niebie zobaczymy maszyny PLL LOT oraz BMI Regional.
– Rozkład lotów w sezonie letnim prezentuje się bardzo atrakcyjnie. W naszej siatce pojawiły się kluczowe połączenia, nad którymi pracowaliśmy od dawna. Cieszy mnie fakt, że na naszym lotnisku pojawiają się nowi przewoźnicy. To potwierdza, że linie lotnicze dostrzegają potencjał miasta i regionu – podkreśla Krzysztof Wójtowicz, prezes Zarządu Portu Lotniczego Lublin SA.
Z pierwszych lotów na nowych trasach będziemy mogli skorzystać już pod koniec tego miesiąca. Od 27 marca na lotnisku pojawią się samoloty linii lotniczych BMI Regional. Dzięki temu Lublin zyska połączenie z dużym portem przesiadkowym w Monachium, co da nam możliwość dotarcia praktycznie do każdego zakątka Europy i wielu miejsc na świecie. Loty tego przewoźnika realizowane będą codziennie.

Liniami Small Planet od 1 maja polecimy do Barcelony, od 14 czerwca do Heraklionu, a 19 czerwca wystartuje pierwszy samolot do Burgas. Na mapie połączeń pojawi się też Liverpool, dokąd podróżni będą mogli polecieć na pokładach linii Wizz Air. Loty rozpoczną się 21 maja. Wizz Air od 25 sierpnia otwiera też nowe połączenie do Kijowa.
– Cieszymy się z kolejnej nowej trasy naszego strategicznego partnera, linii Wizz Air. Dla pasażerów z Ukrainy, Lublin jest drugim po Warszawie celem podróży pod względem ilości przyjazdów oraz ważnym ośrodkiem akademickim dla studentów z Ukrainy – podkreśla Wójtowicz.
Zarówno do Liverpoolu, jak i do Kijowa, będziemy mogli latać dwa razy w tygodniu. Przewoźnik zapowiada również zwiększenie liczby rejsów z dwóch do trzech tygodniowo w szczycie sezonu do Oslo i Doncaster.
W sezonie letnim zyskamy też połączenie z Izraelem. 18 czerwca samoloty Polskich Linii Lotniczych LOT wystartują do Tel Awiwu. Loty będą odbywały się dwa razy w tygodniu. Z kolei przywrócenie połączeń z Dublinem zapowiada Ryanair, którego samoloty startowały będą również dwa razy w tygodniu. Jasz