Rozwód z dziurami

Pionierska czeka na remont

Popękane, dziurawe i nierówne – tak wyglądają dziś ulice Pionierska i Boczna gen. Maczka w Świdniku. Niebawem ma się to zmienić. Urząd miasta szuka firm, które je wyremontują.
Mieszkańcy bloków i szeregowców przy ul. Pionierskiej od lat narzekają na fatalny stan ulicy.


– Nawierzchnia jest już zdezelowana, a ostatnia zima ten stan bardzo pogłębiła. Najgorsze są te dziury – mówią mieszkańcy.

Za kilka miesięcy ma się to zmienić. Do połowy tego tygodnia Urząd Miasta Świdnik czeka na oferty od firm, które chciałyby podjąć się przebudowy ulicy. Przewidziany zakres prac obejmuje wymianę krawężników, sfrezowanie istniejącej nawierzchni i ułożenie nowej z betonu asfaltowego. Remont obejmie około półkilometrowy odcinek ulicy, od ul. Bocznej gen. Maczka do ul. Witosa i od ul. Witosa do al. Armii Krajowej. Według wstępnych kalkulacji prace te mogą kosztować około 700-800 tys. zł.

To nie jedyna ulica na osiedlu Wschód, która w ciągu najbliższych miesięcy przejdzie metamorfozę. W planach Ratusza jest także przebudowa ul. Bocznej gen. Maczka. Na to zadanie przewidziano kwotę 500 tys. zł. Do ogłoszonego przez miasto przetargu na modernizację ulicy wpłynęła jedna oferta. Złożona przez Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Lublina, które zaproponowało kwotę ok. 430 tys. zł. Jeśli oferta będzie spełniać wszystkie wymogi formalne, magistrat podpisze z nią umowę. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here