Ruch wbił Zniczowi aż 12 goli!

Po raz trzeci w obecnym sezonie w jednym spotkaniu Chełmskiej Klasy Okręgowej padło aż 12 goli, ale po raz pierwszy wszystkie trafienia zaliczyli piłkarze jednej drużyny.
W meczu 15. kolejki Ruch Izbica po siedmiu trafieniach Michała Gałki, kapitana drużyny, dwóch Patryka Lewandowskiego i Adriana Zaprawy oraz jednym Bartłomieja  Jaremka rozgromił Znicz Siennica Różana. Dzięki strzeleckim fajerwerkom w sobotę Gałka z 21 bramkami objął prowadzenie w klasyfikacji strzeleckiej. Drugie miejsce z 17 golami zajmuje:  Karol Knot z Ogniwa Wierzbica, a trzecie ex-aequo z 15 Kornel Kwiatosz z Unii Rejowiec i Jakub Gołąb z Włodawianki. Z czołówki ligowej tabeli punkty w niedzielę zgubiła tylko Włodawianka, niespodziewanie remisując na wyjeździe z Bratem. (bas)

OGNIWO WIERZBICA – VICTORIA ŻMUDŹ 10:1 (7:0)

OGNIWO: Budzyński (46 Drzazgowski) – Sobiesiak (46 Duduś), K. Klimowicz (46 Balcerek), Jarosz, Pełczyński, Szanfisz (46 Jusiuk), Knot (65 Sobów), Bąk, D. Klimowicz (46 Gałecki), Chlebiuk, E. Klimowicz (46 Siarnik). Trener – Krzysztof Bodziak.

VICTORIA: Omelko – Wierzbicki (46 Zarek), Toporowski, Kossowski, Jędruszak (70 Globelny), Urbański, Stańczykowski, Cymborski (70 Romanowski), Iwat, Cur (46 Czajka), Łubkowski. Trener – Piotr Moliński.

Bramki: 1:0 K. Klimowicz 3, 2:0 Bąk 7, 3:0 K. Klimowicz 19, 4:0 Kłos 20, 5:0 K. Klimowicz 25, 6:0 Knot 28, 7:0 Knot 39, 8:0 Jusiuk 52, 8:1 Zarek 57, 9:1 Balcerek 90, 10:1 Sobów 90+3 karny.

Pogrom w Wierzbicy

Zawodnicy Victorii, jak polscy piłkarze w meczu z Czechami, na boisko wybiegli zdekoncentrowani.

I Ogniwo szybko to wykorzystało. Już w 2 minucie strzelanie rozpoczął Konrad Klimowicz, który po 25 minutach miał na koncie hattricka, przedzielonego jedynie trafieniem Patryka Bąka. Goście popełniali mnóstwo błędów w obronie i do przerwy przegrywali aż 0:7 (przed przerwą dwa razy Omelkę pokonywał jeszcze Karol Knot).

Po zmianie stron podopieczni Krzysztofa Bodziaka, który w 46 minucie dokonał aż sześciu zmian, nastawili się na kontrolowanie boiskowych zdarzeń i wyraźnie zwolnili tempo. W 57 min., po rzucie rożnym, goście zdobyli nawet honorowego gola, a na listę strzelców wpisał się młodzieżowiec Filip Zarek. W końcówce podopieczni T. Molińskiego opadli jednak całkiem z sił i Ogniwo wbiło im jeszcze dwie bramki. (kg)

Sporo emocji w Siedliszczu

SPÓŁDZIELCA SIEDLISZCZE – UNIA REJOWIEC 2:3 (0:1)

SPÓŁDZIELCA: Mroczek – Mróz (76 Śliwiński), Damian Orłowski, Jędruszak, Poliszuk, Wawruszak (85 Oleksiejuk), Kiejda, Osoba, Chaturvedi, Mazurek (46 Głowacki), Pawlak. Trener – Mirosław Kosowski.

UNIA: Pastuszak – Góra, D. Sąsiadek (68 T. Sąsiadek), Kwiatosz, Paśnik, R. Rossa, T. Rossa, Huk, Górny, Karauda, Bohuniuk. Trener – Tomasz Sąsiadek.

Bramki: 0:1 Paśnik 15, 0:2 D. Sąsiadek 47, 1:2 Pawlak 52, 2:2 Damian Orłowski 62, 2:3 T. Sąsiadek 75.

Mecz niewykorzystanych szans

Dobrze rozpoczęła się przygoda z Unią jej nowego trenera. Pod wodzą Jacka Płoszaja zespół z Białopola tydzień temu wygrał 4:0 ze Zniczem, a w ostatnią sobotę zgarnął trzy punkty w starciu z Orłem.

– Przez niemal cały mecz kontrolowaliśmy to co dzieje się na boisku, dopiero w końcówce goście poważnie zagrozili naszej bramce – powiedział po ostatnim gwizdku Płoszaj. Gol na wagę zwycięstwa padł w 58 minucie Krasnowski wdarł się w „szesnastkę” Orła, zagrał do Szymona Sarzyńskiego, a ten dopełnił formalności. (kg)

UNIA BIAŁOPOLE – ORZEŁ SREBRZYSZCZE 1:0 (0:0)

UNIA: Martyniak – K. Cor, Gąsiorowski, Bureć, M. Cor, K. Piekaruk (46 G. Piekaruk), Musiński, Krasnowski, Zdybel, Skorupa (89 Wilgos), Sarzyński (78 Frąc). Trener – Jacek Płoszaj.

ORZEŁ: Kozłowski – Ł. Tatysiak (65 Horbatenko), Malinowski, Rzeszut, D Trusiuk, Ł. Wójcicki (70 Tomaszewski), M. Olender, M. Wójcicki, Dziewulski (65 Wolanin), Adamiec, A. Olender. Trener – Dominik Drewiecki.

Bramka – Sarzyński 58.

Kłos wygrywa z nowym trenerem

Dość niespodziewanie do meczu z Frassati, lider chełmskiej okręgówki przystąpił bez Roberta Tarnowskiego.

W połowie tygodnia dotychczasowy trener Kłosa zrezygnował ze stanowiska, z, jak nam powiedział, przyczyn osobistych. Na ławce zespołu z gminy Chełm, w Fajsławicach zasiadł Tomasz Hawryluk. – Zagraliśmy dziś w mocno okrojonym składzie, z powodu kontuzji i spraw zawodowych nie mogłem skorzystać z kilku podstawowych zawodników. Dość powiedzieć, że na ławce rezerwowej mieliśmy tylko jednego zmiennika – powiedział po ostatnim gwizdku Hawryluk. (kg)

FRASSATI FAJSŁAWICE – KŁOS GMINA CHEŁM 1:2 (0:0)

FRASSATI: Kulesza – K. Przebirowski, Leszczyński, Lipa, Gęca, Leszcz (52 Korchut), Dunda, Matycz, Wojciechowski (81 Slobodyan), S. Gieracz, Stefaniak. Trener – Rafał Robak.

KŁOS: Pawlak – Świderski, Poznański, Wyrostek, Siatka, K. Rak, Żwirbla, Żurek (70 Dyński), Mazur, Charaba, Jabłoński. Trener – Tomasz Hawryluk.

Bramki: 1:0 Gieracz 61, 1:1 Siatka 66, 1:2 Mazur 83.

Niespodzianka

Inaczej  nie można  nazwać rozstrzygnięcia w niedzielnym meczu Brata z Włodawianką.

Goście, którzy przed tygodniem  gładko uporali się z Victorią Żmudź (3:0), na początku drugiej połowy, po kolejnej bramce Jakuba Gołąba prowadzili już w Siennicy 2:0. Podopieczni trenera Andrzeja Ignaciuka nie zrezygnowali, a ambicja i wola walki zostały nagrodzone.

Najpierw kontaktowego gola zdobył Bartosz Niedrowski, wygrywając pojedynek z bramkarzem gości. Już w doliczonym czasie remis miejscowym dało trafienie Mateusza Kniażuka, po świetnym podaniu Aleksandra Urbańskiego. – Kontrowaliśmy mecz i… coś się zacięło. Zaczęliśmy popełniać indywidualne błędy  i to one przesądziły o tym, że nie wracamy do domu z kolejną wygraną – mówi Marek Drob, trener Włodawianki.

– Remis to minimum na co zasłużyła nasza drużyna. Bramek mogliśmy zdobyć więcej, choćby nie wykorzystana sytuacja sam na sam Dubaja – ocenia A. Ignaciuk, trener Brata. (bas)

Brat Siennica Nadolna – Włodawianka 2:2 (0:1)

Brat: Mróz – Malinowski, Kniażuk, Belina (25 Pachuta), Urbański, Kowalczyk, Arkadiusz Kister, Wędzina, Niedrowski, Sudół (52 J. Wójcik), Dubaj. Trener – Andrzej Ignaciuk

Włodawianka: Polak – Gaj, B. Staszewski (8 Czarnota), Błaszczuk, Jankowski, Magdysz, Kuczyński (90 Madejczuk), Kołaczkowski, Zajul, Jaszczuk (70 Węgliński), Gołąb. Trener – Marek Drob.

Bramki: 0:1 z Gołąb 42 karny, 0:2 Gołąb 51, 1:2 Niedrowski 70, 2:2 Kniażuk 90+5.

Ruch Izbica – Znicz Siennica Różana 12:0 (7:0)

Ruich: Sasim – Bożko (46 Zaprawa), Blonka (70 Swatowski), Kić (46 D. Jaremek), Kaszak, P. Lewandowski (46 Binek), Frącek, Babiarz (46 Śliwa), B. Jaremek (60 M. Jaremek), Gałka, Czochrowski (46 Wlizło). Trener – Roman Blonka.

Znicz: P. Hawryluk – Hopko, Furtak, Kazimierczuk, C. Hawryluk – Kondratiuk (79 Tywoniuk), Pylak, Mazurek, Malczewski, Wichrowski – Drzewiecki (60 Cichosz). Trener – Mateusz Skuczyński.

Bramki: Gałka 1, 3 karny, 8, 33, 39, 73, 79, P. Lewandowski 16, 35, Zaprawa 58, 82, B. Jaremek 60.

Końcówka dla Hetmana

Po dość wyrównanym meczu Hetman pokonał w niedzielę w Żółkiewce Granicę Dorohusk 3:1. – Graliśmy do końca o zwycięstwo i to się opłaciło – mówi Andrzej Koprucha, kierownik drużyny Hetman Żółkiewka. Decydujące o wygranej gospodarzy bramki padły w końcówce spotkania. – Niestety opadliśmy z sił i rywal to wykorzystał – zauważa Konrad Czebiera z Granicy Dorohusk (kg)

HETMAN ŻÓŁKIEWKA – GRANICA DOROHUSK 3:1 (0:0)

HETMAN: Ścibak – Maciej Pobiega, Wikira, Szymonek, Małek, Rycerz (85 Grzegórski), Sawicki (85 P. Prus), D. Basiak (60 Kosidło), K. Prus, Koprucha, Banaszak. Trener – Damian Koprucha.

GRANICA: Kopeć – Piotrowski, Swatek, Alikowski, Kulbicki (83 Dzieńkowski), Marek Grzywna (50 Józaczuk), Poznański (76 Macegoniuk), Gorzała, Ruszkiewicz, Kogut, Kociuba. Trener – Grzegorz Świderski.

Bramki: 1:0 Małek 49, 1:1 Poznański 56 k 2:1 Sawicki 81, 3:1 Kosidło 85.