Rudnik będzie miał wóz strażacki

W tym roku do Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudniku trafi długo wyczekiwany nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy o wartości 766 tys. zł. – Jesteśmy jedyną gminą w powiecie bez nowoczesnego samochodu tego typu. Dzięki przeznaczonym środkom z budżetu gminy oraz pozyskanym dotacjom sytuacja ta niebawem ulegnie zmianie – informuje Paweł Kucharczyk, wójt Rudnika.

10 lipca gminę Rudnik odwiedził wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski. W trakcie wizyty przekazał on na ręce wójta gminy Rudnik Pawła Kucharczyka promesę na dotację z Funduszu Sprawiedliwości na kwotę 98 369 zł. Dofinansowanie przeznaczone zostanie na zakup niezbędnego wyposażenia do nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego, który niebawem trafi do jednostki OSP Rudnik.

Dzień wcześniej bowiem w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie, prezes OSP Rudnik Ryszard Pszenniak, odebrał z rąk wicepremiera Jacka Sasina promesę na dofinansowanie zakupu średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP.

Łączna kwota dofinansowania to 560 tys. zł, z czego 380 tys. zł pochodzi z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, natomiast 180 tys. zł z krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego. Koszt zakupu nowego samochodu strażackiego ustalony w przetargu to 766 tys. zł (brakujące 206 tys. zł zapłaci gmina Rudnik). (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here