Rudnik gospodarzem dożynek powiatowych

29 sierpnia w Rudniku odbędą się dożynki powiatu krasnostawskiego. Gwiazdą imprezy będzie Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego.

– Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego będzie nawiązywał do historyczno-patriotycznych wydarzeń niepodległościowych z czasów naszych przodków i będzie także hołdem za niezłomną postawę wielu kobiet i mężczyzn w tym rolników, którzy walczyli o niepodległość naszej Ojczyzny – zapowiada Jacek Dzik ze starostwa powiatowego w Krasnymstawie. Ponadto z uwagi na fakt, że rok 2021 jest rokiem kardynała Stefana Wyszyńskiego (którego beatyfikacja odbędzie się 12 września), koncert ma być wyrazem podziękowania dla prymasa.

– Należy wspomnieć, że ks. kardynał Stefan Wyszyński przebywał na terenie powiatu krasnostawskiego w czasie okupacji hitlerowskiej od listopada 1941 do czerwca 1942 roku w Domu Sióstr Franciszkanek Służebniczek Krzyża w Żułowie – przypomina Dzik. W tym roku przypada również 40 rocznica śmierci Wyszyńskiego. W programie RZAWP znajdą się m.in. dwa utwory nawiązujące do tych wydarzeń. Koncert odbędzie się na placu przy Szkole Podstawowej w Rudniku o 19.00.

Drugim miejscem przewidzianym na Dożynki Powiatowe jest plac boiska szkolnego za szkołą. Tam w godz. 14.30-15.30 rozpocznie się powitanie gości, przemówienia okolicznościowe oraz widowisko obrzędowe. P

Starostami dożynek będą Edyta Pawelczyk (radna gminy Rudnik z Bzowca) oraz Stanisław Jarmuł (rolnik i przedsiębiorca z miejscowości Władysławin).

Oto szczegółowy plan dożynek: 13.00 – msza święta w lościele Pw. św. Marka Ewangelisty w Rudniku, 14.15 – korowód dożynkowy (przejście na boisko), 14.30-15.30 – powitanie gości, przemówienia okolicznościowe, widowisko obrzędowe, 15.30-18.45 – występy i prezentacje zespołów artystycznych, 19.00 – koncert RZAWP, ok. 20.30 – występ zespołu Loverboy. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here