Rudnik podziękuje za plony

18 sierpnia o 14.00 na boisku w Rudniku rozpoczną się coroczne dożynki. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Baflo. Impreza odbywa się pod patronatem „Nowego Tygodnia”.

Dożynki w Rudniku rozpoczną się w niedzielę, 18 sierpnia, o 14.00 mszą świętą dziękczynną w intencji rolników, odprawioną w kościele pw. św. Marka Ewangelisty. O 15.00 zebrani przejdą w korowodzie dożynkowym na boisko gminne. Na 15.15 zaplanowano obrzęd dożynkowy w wykonaniu zespołu „Sami Swoi” z Rudnika.

O 16.00 wójt Paweł Kucharczyk powita gości i wygłosi okoliczne przemówienie. O 16.30 rozpoczną się występy artystyczne kapel i zespołów ludowych, a na 17.30 zaplanowano rozstrzygnięcie konkursów na: najładniejszy wieniec dożynkowy, najładniejsze stoisko, gospodarstwo na medal. O 18.00 odbędą się kolejne występy artystyczne kapel i zespołów ludowych, o 19.00 – koncert zespołu Roxait, o 21.00 wystąpi gwiazda wieczoru – zespół Baflo. Imprezie towarzyszą: kiermasze lokalnych twórców i organizacji, stoiska partnerów, gastronomia, atrakcje dla dzieci (rodeo, basen z kulami, zjeżdżalnia). Zapraszamy! (k)