Rudnik też chce biało-czerwonej

Gmina Rudnik, jak wcześniej Łopiennik Górny, dołączyła do projektu „Pod biało-czerwoną”, który zakłada sfinansowanie zakupu masztów i flag oraz ich ustawienie na terenie gminy. By jednak do tego doszło potrzeba jest inicjatywa mieszkańców.

– „Pod biało-czerwoną” to projekt, który ma zjednoczyć nasz kraj i jego mieszkańców. Nie tylko uhonoruje Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęci do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami – napisał na swojej stronie internetowej Paweł Kucharczyk, wójt gminy Rudnik. – Ta patriotyczna inicjatywa, realizowana jest pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego – dodał.

Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. – Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków.

Te, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie. Aby wziąć udział w akcji, należy w przypadku naszej gminy zebrać 100 głosów poparcia online na stronie: bialoczerwona.www.gov.pl – instruuje wójt Kucharczyk. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here