Rusza budowa komisariatu

W środę 27 września uroczyście wmurowano kamień węgielny pod budowę komisariatu w Rejowcu Fabrycznym. Budynek ma być oddany do użytku w pierwszym kwartale 2019 r.

Udział w uroczystości wzięli m.in. Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie, Wojewoda i Wicewojewoda Lubelski, Dyrektor Biura Logistyki Policji KGP, władze samorządowe Rejowca Fabrycznego, przedstawiciele samorządów osiedlowych i służb mundurowych oraz instytucji, które współpracują, na co dzień z policją. Licznie obecni byli także mieszkańcy miasta.
W miejscu, gdzie powstanie komisariat odczytano i podpisano akt erekcyjny pod budowę nowego budynku, a następnie, po wmurowaniu kamienia węgielnego, kapelani policji i miejscowy proboszcz dokonali jego poświęcenia. Działkę na inwestycję o powierzchni blisko 0,3 ha lubelskiej komendzie przekazało miasto Rejowiec Fabryczny.
Na początku sierpnia br. działka została przekazana wykonawcy, a obecnie trwają tam już roboty murarskie. Zakończenie budowy i oddanie do użytku przewidziano na pierwszy kwartał 2019 rok, chociaż niewykluczone, że wykonawca przy sprzyjających okolicznościach o co zabiegają także samorządowcy, skróci ten termin.
Plany inwestycyjne zawierają budowę budynku administracyjno-biurowego oraz garażowo-gospodarczego. W głównym budynku będzie znajdować się zespół pomieszczeń oficera dyżurnego, pokoje dla zespołów patrolowych z szatniami, dla dzielnicowych i wydziału kryminalnego, sala odpraw, sekretariat i pokoje kierownictwa, a także poczekalnia. Policjanci będą mieli również do dyspozycji szatnie oraz nowoczesne zaplecze sanitarne.
Komisariat będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych – zamontowana ma być pochylnia. Zapewnione będą także miejsca postojowe dla interesantów. W drugim budynku, oprócz stanowisk garażowych będą też magazyny.
– Komisariat w miasteczku to sprawa priorytetowa dla samorządu oraz bardzo ważna dla mieszkańców. Także policjanci otrzymają zdecydowanie lepsze warunki do pracy. Cieszy fakt, że inwestycja ma gwarancję w ramach programu budowy i modernizacji posterunków – mówi Stanisław Bodys, burmistrz Rejowca Fabrycznego.
– Samorząd bardzo wymiernie wspiera inwestycję przeznaczając bardzo wartościową działkę nieodpłatnie, a także fundusze. Szacujemy, że na dziś jest to prawie 0,5 mln zł – dodaje Robert Szwed przewodniczący rady miasta Rejowiec Fabryczny. (mas)