Rusza Liga PABLO w Świdniku

Już jutro (wtorek) rozpocznie się rywalizacja w ramach Piłkarskiej Amatorskiej Branżowej Ligi Orlikowej w Świdniku. Do rozgrywek zorganizowanych przez stowarzyszenie Manufaktura Futbolu zgłosiło się dwanaście drużyn. Rywalizacja na boisku Orlik przy Szkole Podstawowej nr 5 w Świdniku potrwa do połowy czerwca br. Zapowiadają się nie lada emocje.

– Piłka nożna to taki sport, który może uprawiać praktycznie każdy. Stąd zrodził się pomysł utworzenia ligi branżowej. Na pewno będzie ciekawie i nie zabraknie emocjonujących meczów. Na boisku spotkają się ludzie na co dzień uprawiający bardzo różne profesje. Przekonamy się jak „kiwa” wikary, czy muzycy zagrają „jak z nut”, a budowlańcy będą „murować” dostęp do własnej bramki. Jednak liczyć się będzie przede wszystkim dobra zabawa i rywalizacja w duchu zasad „fair play” – przyznaje Jacek Kosierb, prezes stowarzyszenia Manufaktura Futbolu w Świdniku. BAS

W TERMINARZU

1. KOLEJKA 27 kwietnia (wtorek)
godz. 18:00 Budowlańcy LSW – Muzycy Orlik Skład
godz. 18:30 Handlarze KS Albatros – Kominiarze Homer
godz. 19:00 Handlowcy Creatio Team – Piekarze Adampol Team
godz. 19:30 Służba Liturgiczna – Awiatorzy PZL Leonardo
godz. 20:00 Uczniowie FC Wahadłowi – Mechanicy Zdunek Service
godz. 20.30 Służba Liturgiczna – Geodeci Dream Team

2. KOLEJKA 29 kwietnia (czwartek)
godz. 18:00 Piekarze Adampol Team – Uczniowie FC Wahadłowi
godz. 18:30 Kominiarze Homer – Handlowcy Creatio Team
godz. 19:00 Budowlańcy LSW – Handlarze KS Albatros
godz. 19:30 Geodeci Dream Team – Prezesi FC
godz. 20:00 Muzycy Orlik Skład – Mechanicy Zdunek Service
godz. 20:30 Awiatorzy PZL Leonardo – Prezesi FC 2

Piłkarską Amatorską Branżową Ligę Orlikową honorowym patronatem objął burmistrz Świdnika Waldemar Jakson. Rozgrywki finansowane będą ze środków Budżetu Obywatelskiego Gminy Miejskiej Świdnik. Oficjalnym partnerem PABLO jest Szkoła Podstawowa nr 5, gospodarz Orlika, na którym będzie się toczyła rywalizacja.