Ruszaj na wschód

W dniach 9-11 września Stowarzyszenie WeRwA zaprasza do Kijowa i Czarnobyla. Wycieczka będzie trochę nietypowa, gdyż jej drugi dzień będzie można spędzić na dwa różne sposoby…


Pierwszego dnia po zakwaterowaniu w znakomicie położonym hotelu Adria turyści udadzą się metrem na zwiedzanie Kreszczatika oraz znanego z tragicznych wydarzeń z lutego 2014 roku Majdanu Niepodległości. Warto wspomnieć, że Kreszczatik w weekendowe wieczory jest zamykany dla samochodów i dzieje się tam wiele, wiele atrakcyjnych wydarzeń. Drugiego dnia jedna grupa uczestników będzie zwiedzała Kijów, w tym m.in. Ławrę Kijowsko-Pieczerską, sobory Michajłowski, Sofijski i Włodzimierski, operę, Złotą Bramę, cerkiew św. Andrzeja, Padół, zjazd Andrzejewski oraz odbędzie rejs po Dnieprze. Natomiast druga grupa spędzi ten dzień w… Prypeci i Czarnobylu! Uczestnicy w towarzystwie polskojęzycznego przewodnika zobaczą kompleks antenowy ŁUK -1 (tzw. Oko Moskwy), będą w punkcie widokowym z widokiem na sarkofag, zwiedzą wieżę chłodzącą oraz opuszczone miasto Prypeć, łącznie z wejściem do pomieszczeń. W zonie zjedzą też obiad. Jak zapewniają organizatorzy, zwiedzanie tych niesamowitych miejsc jest całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Trzeciego dnia wszyscy uczestnicy wycieczki po śniadaniu i wykwaterowaniu pojadą do Meżyhirii, czyli byłej rezydencji prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza. Jest to najnowszy turystyczny hit Ukrainy. Mimo, że Janukowycz przed ucieczką z Kijowa przez cztery dni wywoził rzeczy z tej rezydencji, to i tak to co zostało, przyprawia o zawrót głowy. Ukraińcy nazwali rezydencję mianem „muzeum korupcji”. Po zwiedzeniu tego niesamowitego miejsca nastąpi powrót do Polski. Cena wycieczki to 550 zł lub 500 zł i 80 dolarów w przypadku wyjazdu w drugim dniu do Czarnobyla.
W cenie transport, noclegi, wyżywienie, przewodnik, pilot, wstępy do zwiedzanych obiektów, ubezpieczenie. Dodatkowo płatne jest zwiedzanie wnętrz w Meżyhirii (około 300 hrywien). Wyjazd na wycieczkę nastąpi z Chełma, a dla osób przyjezdnych organizatorzy udostępnią bezpłatny, dozorowany parking. Liczba miejsc jest ograniczona. O wpisaniu na listę decyduje kolejność wpłat.
Wpłat można także dokonywać na konto Stowarzyszenia WeRwA nr 26 2030 0045 1110 0000 0309 7720. Przy wpłacie należy podać imię i nazwisko, kontaktowy nr telefonu, datę urodzenia i to, czy dana osoba nie choruje na tzw. choroby przewlekłe – takie są wymogi do zawarcia ubezpieczenia.
Do wyjazdu na Ukrainę niezbędny jest paszport. Dodatkowe informacje pod numerem telefonu 502 342 117 oraz na Facebooku – wystarczy wpisać Stowarzyszenie WeRwA lub Chełmski Klub Podróżników. GG