Ruszają konsultacje programu rewitalizacji

Do 27 września lublinianie mogą zgłaszać uwagi do gminnego programu rewitalizacji na lata 2020-2029. Poza „klasycznymi formami konsultacji”, zaplanowano też spotkanie informacyjne czy warsztaty on-line z pisania uwag.


– Gminny program rewitalizacji to wieloletni plan działań, którego podstawą jest szczegółowa diagnoza obszaru rewitalizacji w sferze społecznej, gospodarczej, technicznej czy środowiskowej – wyjaśnia Justyna Góźdź z biura prasowego ratusza. Program „określa cele rewitalizacji oraz kierunki działań, za pośrednictwem których wskazany obszar ma zostać wyprowadzony z kryzysu”.

Pierwszym krokiem w przygotowaniu gminnego programu rewitalizacji było wyznaczenie „obszaru zdegradowanego” i „obszaru odbudowy”, na którym będą prowadzone działania. Skierowany do konsultacji projekt można znaleźć na stronie internetowej miasta. Mieszkańcy mogą wyrazić swoje opinie i zgłosić sugestie do projektu za pomocą formularza dostępnego na stronie lublin.eu w zakładce „rewitalizacja” oraz do pobrania w formacie dokumentu tekstowego, drogą elektroniczną na adres rewitalizacja@lublin.eu, przesyłając na adres Biura Rewitalizacji i Klimatu (ul. Zana 38) lub składając osobiście w siedzibie biura – wylicza J. Góźdź. Uwagi można zgłaszać do 27 września.

W ramach konsultacji społecznych zostało zaplanowane spotkanie informacyjne dla mieszkańców, przedsiębiorców, przedstawicieli instytucji, organizacji pozarządowych i innych zainteresowanych osób. Odbędzie się ono 7 września o godzinie 16.30 w ratuszu (sala nr 2).

Mieszkańcy będą też mogli wziąć udział w warsztatach z pisania uwag do projektu programu rewitalizacji. Szkolenie w formule internetowej zaplanowano na 14 września na godzinę 18. GR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here