Ruszy remont Kolejowej

Dwie firmy zgłosiły się do przetargu na remont ul. Kolejowej i odcinka Obłońskiej. Najtańszą ofertę złożyło PDM Włodawa i co ważne jest ona niższa od kwoty, jaką miasto na tę inwestycję zaplanowało w tegorocznym budżecie.

W piątek Zarząd Dróg Miejskich otworzył oferty. Do przetargu na remont Obłońskiej, od ronda Honorowych Dawców Krwi do ul. Sienkiewicza i Kolejowej, na odcinku od Sienkiewicza do skrzyżowania ze Starościńską, przystąpiły dwie firmy. Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe z Włodawy wyceniło prace na 885 021 zł, zaś Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Chełmie – na 939 544 zł. W budżecie miasta na inwestycję urzędnicy zaplanowali 900 tys. zł.

– W ramach robót wykonawca zerwie istniejącą nawierzchnię, ułoży trzy warstwy asfaltu, przeprowadzi renowację kanałów burzowych, wyreguluje włazy kanalizacji deszczowej i sanitarnej, dobuduje kilka przyłączy, wymieni krawężniki – wyjaśnia Krzysztof Tomasik, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Chełmie. – Na pewno na remontowanym odcinku będą utrudnienia w ruchu, ale nie tak poważne, jak na ul. Lwowskiej, gdzie są prowadzone prace ziemne.

ZDM przygotowuje się też do ogłoszenia przetargu na wyłonienie wykonawcy, który przebuduje odcinek ul. Kolejowej, od przejazdu kowelskiego do dworca PKP. – Zakres prac na tym odcinku jest o wiele większy. Z rozstrzygnięciem przetargu będziemy czekać, aż miasto podpisze umowę na dofinansowanie unijne – mówi Tomasik.

Chełm na tę inwestycję dostał pieniądze z programu Polska – Białoruś – Ukraina. (s)