Ruszył targ w Boniewie

9 czerwca ruszyło Targowisko Gminne „Mój Rynek” w Boniewie. Dotychczas handlarze spotykali się na rynku w Fajsławicach.

– Mimo deszczowej pogody na nasze targowisko przybyli wystawcy, którzy dotychczas oferowali swój asortyment na czwartkowych targach w Fajsławicach, a także zupełnie nowi – mówi Aleksandra Granat z gminy Fajsławice. Mieszkańcy mogli kupić produkty lokalne, pochodzące bezpośrednio z gospodarstw rolnych np. zdrowe, świeże warzywa i owoce, a także ekologiczny nabiał (sery, mleko, masło), owocowe przetwory, produkty spożywcze, miody z lokalnej pasieki, świeże pieczywo i ciasta.

Do nabycia były również krzewy ozdobne, a nawet odzież i tekstylia. – Serdecznie dziękujemy wszystkim wystawcom za ich obecność i udział w starcie Targowiska „Mój Rynek”. Zachęcamy również wszystkich lokalnych rolników, producentów i przedsiębiorców do sprzedaży swoich zdrowych produktów na boniewskich stoiskach – dodaje.

Kolejne targi odbywać się będą w Boniewie w każdy wtorek w godzinach od 7:00 do 12:00. – Zachęcamy również do skorzystania z bezpłatnego dowozu na targowisko oraz transport powrotny. Rozkład jazdy bezpłatnych busów znajduje się na stronie urzędu gminy. (k)