Ruszyła kampania cukrownicza

W sobotę, 19 września, rozpoczęła się kolejna kampania cukrownicza, która potrwa do końca roku. – Zakontraktowano 1 mln 140 tys. ton buraków. Dziennie przerabiać się będzie ok. 11 tys. ton buraków. Prognozy wskazują na wysoki plon buraków, jednak małą zawartość cukru – zapowiada Stanisław Lubaś, przewodniczący NSZZ Solidarność w Krajowej Spółce Cukrowej.

Kilka dni wcześniej (13 września) w Siennicy Nadolnej odprawiono mszę w intencji pomyślnej i bezpiecznej kampanii. Odbyła się ona przy krzyżu, który z inicjatywy NSZZ Solidarność Cukrowni Krasnystaw pracownicy postawili na placu przy Cukrowni. Mszę odprawił i homilię wygłosił ks. Edward Walewander w koncelebrze z ks. Zbigniewem Kuzią. W uroczystości wzięli udział m.in. poseł Sławomir Zawiślak, burmistrz Krasnegostawu Robert Kościuk, wójt gminy Krasnystaw Edyta Gajowiak-Powroźnik, członek zarządu KSC Marek Dereziński oraz przedstawiciele rolników i pracowników Cukrowni. Ks. Walewander w homilii podkreślił wartość ludzkiej pracy i modlitwy.

– Mówił o wielkiej roli Solidarności w procesie kształtowania polskiej demokracji i gospodarki i o tym, że to właśnie prości ludzie tworzący NSZZ Solidarność, a nie tzw. elity, upominali się o polską własność w wyniku czego powstała Krajowa Spółka Cukrowa Polski Cukier – mówi Stanisław Lubaś. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here