Ruszyli na Roztocze

Grupa turystów z Gorzkowa wyjechała na jednodniową wycieczkę po Roztoczu. Wyjazd zorganizowany został przez Centrum Społeczno-Kulturalne i Gminną Bibliotekę Publiczną w Gorzkowie.

Uczestnicy wycieczki odwiedzili m.in. Szczebrzeszyn, Zwierzyniec i Józefów. – W pobliżu wsi Hamernia zobaczyliśmy rezerwat „Czartowe Pole” – opowiada Monika Błędkowska z CSK w Gorzkowie. – Szczególne atrakcje widokowe tworzy bajkowy krajobraz doliny rzeki Sopot. Powalone drzewa, liczne wodospady, naturalny porządek przyrody to walory przyrodnicze tego miejsca – dodaje.

Sporym zainteresowaniem cieszyły się niewielkie wodospady zwane potocznie szumami. – Największą osobliwość rezerwatu stanowi rząd 24 progów tworzących widowiskowe wodospady. Szumy to jedno z najpiękniejszych i niezapomnianych miejsc na Roztoczu. Po drodze do domu czekała na nas obiadokolacja z tańcami w Gminnym Ośrodku Kultury w Suścu przygotowana przez panie z KGW Susiec. Do Gorzkowa wróciliśmy rozmarzeni, z niedosytem. Już myślimy o następnej wycieczce. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here