Ruszyli z budową ronda

Politycy rzadko dotrzymują słowa, ale w tym przypadku na szczęście jest inaczej. Obiecywane prawie trzy lata temu przez wicepremiera Jacka Sasina i ministra infrastruktury rondo przy zbiegu drogi krajowej na 17 i drogi wojewódzkiej nr 812 w Krasnymstawie zostanie wybudowane! Prace właśnie ruszyły.

W Krasnymstawie rozpoczęła się budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Lwowskiej i Sokołowskiego, czyli u zbiegu krajowej siedemnastki i wojewódzkiej 812. Kierowcy już od kilku dni muszą dostosować się do nowej organizacji ruchu w obrębie skrzyżowania.

Dla mieszkańców miasta, ale też powiatu krasnostawskiego, przejeżdżających codziennie przez to skrzyżowanie, to bardzo dobra wiadomość. W godzinach szczytu na ul. Lwowskiej, od strony miasta, często tworzą się korki, bo ruch na drodze krajowej nr 17 jest tak duży, że bardzo trudno jest zjechać na nią z drogi wojewódzkiej w kierunku Zamościa. Rondo spowoduje, że jazda stanie się bardziej płynna i czas oczekiwania na włączenie się do ruchu będzie nieodczuwalny.

Umowę na budowę ronda podpisano ponad miesiąc temu w lubelskim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Cała inwestycja ma pochłonąć ok. 11,3 mln zł. Prace wykonuje Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Lubartowa. W ramach robót zostanie wybudowane trzywlotowe rondo, wzmocniona konstrukcja drogi, zaś w obrębie skrzyżowania powstaną nowe chodniki o łącznej długości ok. 850 metrów, bezpieczne przejścia dla pieszych, oświetlenie drogowe oraz dwie zatoki autobusowe w ciągu drogi wojewódzkiej. W kosztach inwestycji partycypują miasto Krasnystaw, powiat krasnostawski i Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie. Nowe rondo ma być gotowe wiosną 2023 roku.

Trzy lata temu inwestycję obiecali wicepremier Jacek Sasin i minister infrastruktury, Andrzej Adamczyk. Ponieważ przez ten czas niewiele się działo, mieszkańcy Krasnegostawu zaczęli przypuszczać, że była to kolejna niespełniona polityczna obietnica. Jak się okazuje, tym razem, jest inaczej. Inwestycja zostanie zrealizowana, z czego najbardziej ucieszą się kierowcy. (ps)