Ruszyli z dowozem niepełnosprawnych

Mieszkańcy gminy Siennica Różana, którzy mają problemy z poruszaniem się, mogą już korzystać z usług transportowych organizowanych przez samorząd.

Pojazd dostosowany do przewozu osób niepełnosprawnych został zakupiony przez gminę Siennica Różana pod koniec ubiegłego roku. By móc z niego skorzystać trzeba wypełnić odpowiednią deklarację dostępną na stronie www.siennica.pl lub jego papierową wersję odebrać w urzędzie gminy, a także sołtysów. – Z nowych usług może korzystać każda dorosła osoba, która ma kłopoty z tak zwaną mobilnością, a jej niepełnosprawność nie musi być potwierdzona specjalnym orzeczeniem. Po złożeniu wspomnianej deklaracji gmina pomoże w transporcie nie tylko do urzędu czy lekarza, ale również do pracy czy centrum kultury – informuje urząd gminy Siennica Różana.

Nowe usługi są świadczone w dni robocze między 7.30 a 15.30. Zamówienie trzeba zgłosić najpóźniej na trzy dni przed planowanym przejazdem – osobiście, telefonicznie bądź mailowo. Zgłoszenia są przyjmowane w urzędzie gminy, telefonicznie pod numerami: 82 575 92 81 lub 726 881 360, a mailowo pod adresem: dowoz@siennica.pl. W wyjątkowych przypadkach transport może być zgłoszony najpóźniej dzień przed wyjazdem, planowanym nawet na weekendy, ale w takich sytuacjach decyzje będą podejmowane indywidualnie i będą zależeć od możliwości organizacyjnych. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here