Ryszard Poniatowski na emeryturze

Był najdłużej pracującym dyrektorem w chełmskim magistracie. Ryszard Poniatowski w piątek, 29 września, przeszedł na emeryturę. Przez ćwierć wieku kierował Wydziałem Geodezji, Kartografii i Mienia Komunalnego.

Plan Chełma zna jak własną kieszeń. Wie, która działka, jakie budynki, lokale usługowe należą do miasta, a które znajdują się w rękach prywatnych. Jednym słowem chodząca encyklopedia, czyli Ryszard Poniatowski, dyrektor Wydziału Geodezji, Kartografii i Mienia Komunalnego chełmskiego magistratu. W piątek, 29 września, przeszedł na emeryturę. W samo południe władze miasta i urzędnicy uroczyście pożegnali dyrektora Poniatowskiego.
Wydziałem kierował przez 25 lat. Choć w mieście często zmieniała się władza, Poniatowski jako jeden z nielicznych dyrektorów utrzymywał swoje stanowisko. Pełnił je za prezydentów: Ryszarda Pastuszaka, Zbigniewa Bajko, Henryka Dżamana, Krzysztofa Grabczuka i Agaty Fisz. Nie angażował się politycznie.
W piątkowe południe władze miasta, urzędnicy uroczyście pożegnali Ryszarda Poniatowskiego. Obowiązki dyrektora prezydent Fisz powierzyła Renacie Ciepłowicz, urzędniczce z 20-letnim stażem. (ps)