Ryszkiewicz bez konkurencji

Jolanta Ryszkiewicz z Dorohuska zostanie nowym dyrektorem wydziału edukacji, kultury, sportu i spraw społecznych w Starostwie Powiatowym w Chełmie. Jako jedyna przystąpiła do ogłoszonego przez starostę konkursu.

Jolanta Ryszkiewicz od lat związana była z Dorohuskiem i tamtejszym Gminnym Ośrodkiem Kultury i Turystyki. Do końca minionego roku pełniła też obowiązki dyrektora tej placówki. Aktywnie działa w PSL. Z listy partii kandydowała do rady powiatu w ostatnich wyborach samorządowych i weszła do 30-osobowego zarządu partii. A po zmianie władzy w powiecie chełmskim wymieniało się ją jako kandydatkę m.in. na dyrektora wydziału promocji.
Gdy w styczniu starosta ogłosił konkurs na wakujące stanowisko dyrektora wydziału edukacji, kultury, sportu i spraw społecznych, J. Ryszkiewicz złożyła swoje CV. Okazało się, że jako jedyna.
– Sama byłam zaskoczona, że nikt więcej nie starał się o tę pracę, ale to świadczy o tym, że ciężko jest zachęcić dyrektorów do pracy w kulturze, bo ta nie jest ani łatwa, ani lekka – mówi J. Ryszkiewicz. – Spróbowałam, bo pojawiła się taka możliwość, a moja czasowa umowa wygasła z końcem 2016 roku. Nie ma to nic wspólnego z polityką.
W miniony piątek odbyła się rozmowa kwalifikacyjna, którą kandydatka przeszła pomyślnie. – Cieszę się, że pani Ryszkiewicz będzie pracować w starostwie, bo to jedna z nielicznych osób, które jeszcze mają zachowanego takiego społecznikowskiego ducha do pracy z ludźmi i kulturą – mówi Piotr Deniszczuk, starosta chełmski.
J. Ryszkiewicz rozpocznie pracę w starostwie od 1 lutego. Od stycznia GOKiT-em w Dorohusku kieruje Irena Prokopowicz. (bf)