Rywale Chełmianki też trenują

Runda wiosenna w trzeciej lidze w tym roku rozpocznie się wyjątkowo wcześniej, o ile oczywiście pozwoli na to pogoda. Wszystkie drużyny, biorące w niej udział, rozpoczęły przygotowania. Dziś pierwszy meldunek o tym, co słychać u rywali Chełmianki.

Na początek zespoły z województwa lubelskiego. Do prowadzącej w tabeli Wisły Puławy wrócili z wypożyczeń dwaj zawodnicy, Krystian Żelisko, który przebywał w Lewarcie Lubartów i Daniel Chudyba, jesienią grający dla KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Pierwszy z nich szuka sobie klubu w wyższej lidze, nawet ekstraklasie (Podbeskidzie Bielsko Biała), drugiego zaś Wisła będzie chciała znów wypożyczyć do drużyny z trzeciej ligi. Jeśli chodzi o wzmocnienia, nieoficjalnie lider był zainteresowany Pawłem Ulicznym z Avii Świdnik, ale zimą chyba do transferu nie dojdzie.

Avia Świdnik pożegnała już trzech piłkarzy: Krystiana Mroczka, Bartosza Mroczka i Eryka Ceglarza. Na „wylocie” podobno jest też jej najlepszy strzelec Wojciech Białek. Po Pawła Ulicznego, który przez cztery lata grał dla Chełmianki, oprócz Wisły Puławy, zgłosiła się też pierwszoligowa Puszcza Niepołomice. Zawodnik był nawet na testach w Puszczy, ale na razie trenuje z Avią. Świdnicki klub pozyskał natomiast Mateusza Kompanickiego i wypożyczył z Górnika Łęczna 18-letniego Jakuba Cielebąka. Złożył też, podobno, ofertę Michałowi Kobiałce z Orląt Radzyń Podlaski (wychowanek Niedźwiadka, potem zawodnik Chełmianki), jednak wszystko wskazuje na to, że do transferu raczej nie dojdzie.

Z Lewartu Lubartów oprócz Krystiana Żelisko odejść chce Michał Budzyński, środkowy obrońca. Ponadto do Górnika Łęczna wrócił 18-letni Bartosz Fiedeń, wypożyczony przed sezonem do Lubartowa.

Na sporą rewolucję kadrową zanosi się też w Orlętach Radzyń Podlaski, które wiosną będą bronić się przed degradacją do czwartej ligi. Z zespołem, po jednej rundzie, pożegnał się napastnik Maciej Wojczuk, który zasilił Podlasie Biała Podlaska. Odszedł też doświadczony stoper Radosław Kursa, który przygodę z futbolem będzie kontynuował w Świdniczance Świdnik Mały. Utalentowany bramkarz Bartosz Klebaniuk z kolei przeszedł do Pogoni Siedlce. Ponadto nad rozwiązaniem kontraktów zastanawiają się Patryk Szymala i Arkadiusz Kot. Póki co do Orląt jeszcze nikt nie przybył. Orlęta rozegrały pierwszy sparing z Górnikiem II Łęczna, wygrywając 4:3.

Niemałe zmiany mogą też nastąpić w zagrożonej spadkiem Stali Kraśnik. Na razie Paweł Rabin zakończył wypożyczenie i wrócił do Piasta Gliwice, a Kacper Nastałek jest już w Hetmanie Zamość. Stal w sobotę rozegrała mecz kontrolny z Bronią Radom, przegrywając aż 1:4.

Czwarte od końca Podlasie Biała Podlaska pozyskało na razie napastnika Wojczuka. Klub rozgląda się jeszcze za innymi zawodnikami. Trenera Rafała Borysiuka wiosną czeka trudne zadanie. Podlasie ma 18 pkt i sporą stratę do bezpiecznej strefy. W jeszcze gorszej sytuacji po jesieni jest Hetman Zamość, który zamyka ligową tabelę. Na razie zamojski klub pozyskał dwóch zawodników, Nastałka ze Stali Kraśnik oraz napastnika Przemysława Chyrchałę ze Znicza Biała Piska (III liga, grupa I). Hetman chciał też, by wrócił do niego Rafał Kycko, ale doświadczony środkowy pomocnik wybrał ofertę lidera czwartej ligi, grupy drugiej, Tomasovii Tomaszów Lubelski. (r)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here