Rywalizowali jak prawdziwi olimpijczycy

Był pochód, konkurencje lekkoatletyczne, popisy piłkarskie i gimnastyczne, mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy. Maluchy ze wszystkich świdnickich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych wzięły udział w Dziecięcej Olimpiadzie Sportowej.


Olimpiadę zorganizowało Przedszkole nr 6 na nowoczesnym boisku Zespołu Szkół nr 2. Uroczystego otwarcia imprezy dokonał burmistrz Waldemar Jakson, który wspólnie z MKS Avia Świdnik objął imprezę swoim patronatem.
– Ogromnie się cieszę, że mogę uczestniczyć w tak wspaniałym wydarzeniu. To bardzo ważne, żeby dzieci uprawiały sport od najmłodszych lat. Dzięki temu kształtują swój charakter, uczą się zasad rywalizacji fairplay, wyrabiają sumienność i łączą dobrą zabawę ze zdrowym stylem życia – mówił W. Jakson.
Dzieci rywalizowały ze sobą w różnych dziedzinach lekkoatletycznych i sprawnościowych: rzucały i skakały w dal, popisywały się umiejętnościami piłkarskimi, gimnastycznymi, a czasem wręcz kaskaderskimi, jeżdżąc na jednokołowych rowerach. Jednak cel tej imprezy to nie tylko dobra zabawa – to również możliwość wyłonienia talentów, które w przyszłości będą reprezentować Świdnik na różnych sportowych arenach.
– W rozbudowę naszego sportu inwestujemy bardzo duże pieniądze. Powołaliśmy w ubiegłym roku miejską spółkę Avia. Kolejnym krokiem jest już rozpoczęta budowa kompleksu sportowego przy ul. Fabrycznej. Przeznaczymy na ten cel ponad 30 mln zł – dodaje Jakson.
Właśnie realizowany jest pierwszy etap tej budowy – korty tenisowe, których oddanie zaplanowano na jesień tego roku. Następnie powstaną tu baseny i hala sportowa. Dzięki tym inwestycjom miasto chce zapewnić sportowcom – zarówno seniorom, jak i tym najmłodszym – solidne zaplecze do treningów. Powoływane są także sekcje sportowe, dzięki którym być może w przyszłości wyłonią się prawdziwe sportowe talenty.
– Stworzyliśmy niedawno sekcję skrzatów. Trener Tadeusz Łapa szkoli ok. 400 małych zawodników, którzy kiedyś staną się zapleczem dla naszego klubu – dodaje prezes MKS Avia Łukasz Reszka. (opr. w)

Komentarze

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułSchetyna za Żukiem
Następny artykuł50 lat minęło