Ryż zamiast telefonu

Miał być nowy telefon i do tego tańszy niż w chełmskim sklepie. Zamówiła towar przez internet, zapłaciła 1500 zł, a otrzymała paczkę z ryżem.

 

Oszukana 24-latka z gm. Chełm w poniedziałek (26 września) zgłosiła się do dyżurnego komendy.
– Z jej relacji wynikało, że telefon zakupiła na jednym z portali internetowych. Przed dokonaniem transakcji kontaktowała się ze sprzedającym, który zapewniał ją, że telefon jest nowy, posiada gwarancję oraz komplet dokumentów – relacjonuje asp. Ewa Czyż, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.
Kobieta z niecierpliwością czekała na kuriera. Gdy zapukał do drzwi, zapłaciła mu ponad 1500 zł. Niestety, gdy otworzyła pudełko z przesyłką, zrzedła jej mina. Wnętrze było wypełnione ryżem.

Po szybkiej interwencji firma dostarczająca przesyłkę najprawdopodobniej wstrzyma się z przekazaniem gotówki nieuczciwemu sprzedawcy. Policjanci szukają internetowego oszusta i przypominają o zachowaniu ostrożności. – Gdy decydujemy się na zakupy za pośrednictwem internetu, upewnijmy się najpierw co do wiarygodności i rzetelności sprzedającego, zarówno w sklepach internetowych, jak też na portalach aukcyjnych. Przede wszystkim uważajmy na wszelkie super okazje, gdyż oferowany przedmiot może różnić się od przedstawionego na zdjęciu, bądź też nie został nabyty przez sprzedającego w sposób legalny. Zachowajmy wszelką korespondencję ze sprzedającym zanim transakcja nie zostanie pozytywnie zakończona – apeluje asp. Czyż. (pc)