Rządzą lewicą

Jedenaście osób liczy nowy zarząd chełmskich struktur Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Przewodniczącą pozostała Agata Fisz, a sekretarzem – Marian Tywoniuk. We władzach nie brakuje znanych polityków Sojuszu, Zbigniewa Matuszczaka i Ryszardy Mardoń.

Mimo trudnych czasów dla lewicy i bardzo niskich notowań w kraju, chełmscy działacze SLD starają się pokazać, że miejska organizacja Sojuszu w dalszym ciągu jest silna. Kilka tygodni temu wybrali na kolejną kadencję przewodniczącego i sekretarza. Zgodnie z przewidywaniami na czele partii znów stanęła Agata Fisz, a rolę sekretarza powierzono Marianowi Tywoniukowi, który tę funkcję sprawuje od kilku lat.
W ubiegłym tygodniu z kolei dokonano wyboru wiceprzewodniczących i całego zarządu. Zastępcami Agaty Fisz zostali radna miejska Ryszarda Mardoń oraz Artur Jędruszczuk, na co dzień główny inżynier w chełmskim MPEC. Na stanowisko skarbnika partii wybrano Wojciecha Sobieszczuka. W ścisłych władzach z kolei zasiadają: Krystyna Majówka, Katarzyna Wiśniewska, Zbigniew Matuszczak, Sebastian Bielecki, Kazimierz Mazurek i Paweł Szychulec. (ps)