Rzeczoznawcy ruszają na działki

Rozpoczęła się długo wyczekiwana procedura wyceny działek potrzebnych pod budowę ulicy Kusocińskiego. Wysokość odszkodowań mieszkańcy powinni poznać w przeciągu najbliższych dwóch miesięcy.


Przed kilkoma tygodniami w „Nowym Tygodniu” pisaliśmy, że mieszańcy ul. Kusocińskiego martwią się, bo powiat wciąż nie odkupił od nich działek potrzebnych pod budowę ulicy.
– Władze miasta i powiatu co chwila zapewniają nas, że inwestycja wkrótce ruszy, ale jak ma ruszyć, skoro wciąż nie wykupiono od nas działek – mówili zaniepokojeni.
Obawiali się, że dojdzie do sytuacji, że prace się rozpoczną i ich działki zostaną zajęte, zanim Starostwo Powiatowe, odpowiedzialne za wykup gruntów, wypłaci im odszkodowania.
Zarząd Powiatu Świdnickiego zapewniał, że mieszkańcy nie mają powodów do niepokoju i niebawem poznają kwoty odszkodowań. W ubiegły poniedziałek 12 marca powiat poinformował, że rzeczoznawcy mogą już rozpocząć wycenę działek przejętych w ramach ZRID pod budowę ul. Kusocińskiego.
– Dostaliśmy już na ten cel pieniądze od wojewody – mówi starosta świdnicki, Dariusz Kołodziejczyk. – Rzeczoznawców będzie dwóch. Chcieliśmy jednego więcej, ale sytuacja na rynku jest trudna. Wstępnie ustaliliśmy, że na wycenę potrzeba będzie około dwóch miesięcy
Rzeczoznawcy – Teresa Janicka i Janusz Czajecki – przygotują wycenę 114 działek. Wszystkie będą miały formę operatu szacunkowego. Rzeczoznawcy będą zobowiązani do poinformowania właścicieli nieruchomości o terminie oględzin – informacje takie będą dostępne na stronie Starostwa Powiatowego i w lokalnych mediach. Urzędnicy powiatu przypominają, że wycena i wypłata odszkodowań za działki w żaden sposób nie koliduje z możliwością rozpoczęcia inwestycji. Ta wynika z decyzji ZRID, która jest już prawomocna.
– Jak wielokrotnie informowałem, czekaliśmy na środki z budżetu państwa, które pozwolą nam na wykonanie wycen. Z chwilą, gdy je otrzymaliśmy, natychmiast przystąpiliśmy do działania. Warto podkreślić, że rzeczoznawcy, którzy będą wyceniać wartość gruntów i innych elementów, mają olbrzymie doświadczenie w tego typu zleceniach – mówi członek zarządu powiatu, Jakub Osina. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here