Są dumą Lubelszczyzny

Ambasadorzy Lubelszczyzny 2016 z marszałkami województwa

Złote medalistki paraolimpiady w Rio de Janeiro i mistrzostw świata 2016 – Iwona Podkościelna i Aleksandra Tecław z lubelskiego Kolarskiego Klubu Tandemowego Hetman, Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie oraz spółka Ambra zostali „Ambasadorami Województwa Lubelskiego”. Tytuł specjalnego „Ambasadora” otrzymało z okazji 700-lecia Miasto Lublin. Wyróżnienie odebrał prezydent Krzysztof Żuk.
Tytuł i statuetka „Ambasadora Województwa Lubelskiego” przyznawane są od 1999 roku w trzech kategoriach: osoba, instytucja oraz firma tym, którzy poprzez swoją działalność w szczególny sposób przyczyniają się do promocji regionu i budowania jego pozytywnego wizerunku zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. Wśród ponad 50 wyróżnionych są m.in.: Budka Suflera, Beata Kozidrak, Kabaret Ani Mru Mru, Stadnina Koni w Janowie Podlaskim, Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, a także Zakład Leczniczy Uzdrowisko Nałęczów.

Kolejne firmy z certyfikatem Marka Lubelskie

Podczas sobotniej gali w Centrum Spotkania Kultur ogłoszono także wyniki XI edycji programu „Marka Lubelskie”. Spośród 28 zgłoszonych firm kapituła konkursowa, której przewodniczył marszałek województwa Sławomir Sosnowski, wybrała 11 laureatów.
Do grona firm z certyfikatem Marka Lubelskie dołączyły: Spółdzielnia Mleczarska Michowianka, Browar Jagiełło, FARBOTKA, BH Meble, SIPMA, ŁUKPOL Sp. z o.o., CEKOBUD, Cukiernia Maria Siej, Gramar, a także Fruvitaland.
Po raz pierwszy przyznano certyfikat Debiut roku (dla firm, które działają na rynku poniżej 24 miesięcy), który trafił do Infinium 3D. KB