Są pieniądze na newralgiczną inwestycję

Minęły ponad dwa lata od uroczystego podpisania w Krasnymstawie przez ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka i wicepremiera Jacka Sasina, wstępnego projektu przebudowy ulic Sokołowskiego i Lwowskiej w Krasnymstawie. Dopiero jednak tydzień temu usłyszeliśmy, że pieniądze na nowe rondo są i inwestycja ruszy jeszcze w tym roku.

W ostatni wtorek w siedzibie lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podpisano umowę na budowę ronda przy ulicach Lwowskiej i Sokołowskiego w Krasnymstawie (na niezwykle newralgicznym skrzyżowaniu drogi krajowej nr 17 z drogą wojewódzką nr 812, gdzie tworzą się ogromne korki). Jak informuje urząd miasta Krasnystaw, w ramach inwestycji wybudowane zostanie: trzywlotowe rondo, wzmocniona zostanie konstrukcja drogi, w obrębie skrzyżowania wybudowane zostaną chodniki o łącznej długości ok. 850 metrów, powstaną bezpieczne przejścia dla pieszych, oświetlenie drogowe oraz dwie zatoki autobusowe w ciągu drogi wojewódzkiej.

– Uwierzę, jak zobaczę tam drogowców – mówi nam jeden z Czytelników z Krasnegostawu. Mężczyzna przypomina, że do uroczystego podpisania wstępnego planu inwestycji doszło jeszcze w maju 2020 r. Krasnystaw odwiedzili wówczas, m.in. wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin, czy minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, którzy właśnie u zbiegu ulic Sokołowskiego i Lwowskiej złożyli podpisy pod deklaracją w sprawie budowy ronda. – I przez te dwa lata nic w tym temacie się nie działo – zauważa nasz rozmówca. – Dlatego, jak dziś widzę zdjęcia z podpisania jakiś dokumentów, mam deja vu – podkreśla.

Mirosław Czech, dyrektor GDDKiA, zapewnia, że inwestycja, na którą tak czekają kierowcy, ruszy jeszcze w tym roku. – Z obliczeń wykonanych w ramach generalnego pomiaru ruchu w 2020 r. wynika, że średni dobowy ruch na tym odcinku drogi krajowej 17 wynosi ponad 15 tys. pojazdów na dobę – poinformował Czech. Inwestycję za ok. 11,3 mln zł zrealizuje Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Lubartowa. – Będzie ona sfinansowana ze środków budżetu państwa przy udziale jednostek samorządu terytorialnego: miasta Krasnystaw, powiatu krasnostawskiego oraz zarządu województwa lubelskiego – dodaje dyrektor. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here