Sadzonka za odpady

Stowarzyszenie WeRwA zaprasza do udziału w corocznej, proekologicznej akcji, w której można zamienić odpady na sadzonki roślin. Akcja rozpocznie się w sobotę 2 września o godz. 11 w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Chełmie przy ul. Bieławin 5a.

– Osoby, które dostarczą minimum 8 kg makulatury, 15 kg elektrośmieci, 4 opony lub 2 kg lub litry odpadów chemicznych, otrzymają talon do realizacji w Szkółce Wnukowie przy ul. Metalowej 16 – mówi Grzegorz Gorczyca ze Stowarzyszenia WeRwA. Talon będzie można wymienić na dowolne rośliny, jednak preferowane będą sadzonki rodzimych, miododajnych drzew oraz krzewów, takich jak lipy, kasztanowce, wierzby, klony, berberysy i drzewa owocowe. Będą to ukorzenione sadzonki w doniczkach.
Liczba sadzonek jest ograniczona, a o ich otrzymaniu decydować będzie kolejność dostarczenia odpadów na miejsce zbiórki. Jedna osoba otrzyma tylko jeden talon.
Akcja jest przeprowadzona w ramach projektu „Chełm przyjazny ptakom i ochronie środowiska” współfinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. (mg)