Sala na potrzeby urzędu

Urząd miasta twierdzi, że nie ma problemu z wynajęciem sali konferencyjnej pod warunkiem, że termin nie pokrywa się z posiedzeniem rady miasta ani nie wypada w weekend. Ale zainteresowanym na piśmie odpowiada co innego…

Jak podawaliśmy przed tygodniem, SM „Centrum” wyznaczyła termin pierwszego po pandemicznej przerwie walnego zgromadzenia. Ku zaskoczeniu mieszkańców odbędzie się ono w IV LO, a nie – jak zawsze – w sali konferencyjnej urzędu miasta. Ludzie dopytywali, skąd taka zmiana. Spółdzielnia wyjaśniała, że UM przestał wynajmować salę, zaś IV LO było jedyną najbliższą opcją.

Zapytaliśmy urzędników, dlaczego zrezygnowali z dodatkowego zysku z wynajmu. Ci z kolei odpowiedzieli, że to nieprawda – podobno sala jest cały czas udostępniana zainteresowanym, ale od pandemii nikt nie składał żadnego wniosku, zaś ostatnie, jakie wpłynęły, dotyczyły wynajmu w sobotę, co jest niemożliwe (tego dnia w urzędzie nie ma obsługi, a budynek jest „podpięty” pod system alarmowy oraz monitoringu).

Prezes „Centrum” jest zdziwiona odpowiedzią urzędu miasta, bo gdy spółdzielnia ostatni raz wnioskowała o wynajęcie sali na walne (tuż przed wprowadzeniem w Polsce stanu epidemii), spotkała się z odmową. Na dowód pokazuje pismo, z którego wynika wprost, że: „urząd posiada tylko jedną salę konferencyjną, która jest wyłącznie do dyspozycji UM i jest praktycznie cały czas wykorzystywana na potrzeby organizacji sesji i komisji Rady Miasta, a także spotkań i konferencji związanych z bieżącym funkcjonowaniem miasta”.

– Jeżeli za rok będzie możliwość wynajęcia sali, z pewnością z tego skorzystamy – mówi Justyna Manasterska-Raszka, prezes SM „Centrum”. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here