Sam udział był sukcesem

W Ostródzie młodzi zawodnicy w kategorii Żaków i Żaczek rywalizowali o medale mistrzostw Polski w tenisie stołowym. Chełmski klub Ogniwo reprezentowało troje młodych pingpongistów. Warto dodać, iż z województwa lubelskiego Ogniwo miało na mistrzostwach największą liczbę zawodników.

– Już sam awans do mistrzostw Polski był bardzo dużym osiągnięciem i doskonałą szansą na podpatrzenie jaki jest aktualnie poziom tenisa w danej grupie wiekowej – mówi prezes Ogniwa Jerzy Czarnecki.

W gronie 64 zawodniczek Julia Tatysiak i Lena Romanowska uplasowały się na 33. miejscu. W grze pojedynczej obie przegrały swoje pierwsze pojedynki i wygrały drugie. W grze podwójnej, Julia wspólnie z Leną uległy nieznacznie parze z Nowego Targu i uplasowały się na 17. pozycji.

W kategorii chłopców startował Szymon Mróz. W pierwszy pojedynku uległ rywalowi z Nowego Targu, a w drugim przegrał z zawodnikiem z Wisły i zakończył swoją przygodę na 49. pozycji. W parze z Ignacym Sławińskim z Serocka w grze podwójnej odpadli w pierwszej rundzie i ukończyli zawody na 17. miejscu. (d)