Sam znak problemów nie rozwiąże

Do swojej interpelacji radny dołączył zdjęcie unaoczniające problem blokowania chodnika przy ul. Akacjowej przez parkujące auta

Radny Marcin Magier proponuje by przy ulicy Akacjowej, w pobliżu powstającego w ramach projektu „Zielony LOF” parku, miasto wybudowało parking. Ratusz zapowiada, że to rozważy.


Taka koncepcja przyszła radnemu do głowy po interwencjach mieszkańców osiedla Brzeziny II skarżących się na kierowców, którzy parkują auta na nowo wybudowanym odcinku chodnika przy zbiegu ulicy Akacjowej z Kusocińskiego, zastawiając przejście pieszym.

– W imieniu mieszkańców osiedla proszę o rozważanie ustawienia w tym miejscu znaku zakazu zatrzymywania się, ponieważ chodnik na całej długości jest często zastawiony przez parkujące samochody – wskazuje Marcin Magier w interpelacji skierowanej do burmistrza i proponuje rozwiązanie, które pogodziłoby interesy zarówno pieszych, jak i kierowców, którzy też narzekają, ale na brak miejsc do parkowania. – Problem rozwiązałoby wybudowanie dodatkowych miejsc parkingowych przy ulicy Akacjowej na terenie, na którym powstaje nowy park w ramach projektu „Zielony LOF”.

Zdaniem radnego z tak zlokalizowanego parkingu na skraju osiedla, z dala od budynków mieszkalnych, z zapewnieniem swobodnego wjazdu i wyjazdu na ul. Kusocińskiego, korzystaliby nie tylko mieszkańcy osiedla, ale i osoby przyjeżdżające do parku.

Oficjalnej odpowiedzi na interpelację jeszcze nie ma, ale wiceburmistrz Marcin Dmowski w rozmowie z nami zapewnił, że miasto rozważy obydwie propozycje.

– Temat jest nam znany. Przeanalizujemy zarówno możliwość ustawienia znaku zakazu, o którym wspomina radny jak i ewentualną budowę w tamtej okolicy dodatkowych miejsc parkingowych – deklaruje M. Dmowski. JN