Sama koperta to za mało

Parkujące na kopercie mimo zakazu auta uniemożliwiają dojazd pod blok przy Kopernika 1

– Służby ratunkowe mają problem z dojazdem pod blok Kopernika 1 – alarmuje radny Ireneusz Szutko (ŚWS). – Problem rozwiązałoby ustawienie znaku zakazu zatrzymywania się – podpowiada ratuszowi samorządowiec.


Radny Szutko skierował w tej sprawie interpelację do burmistrza Waldemara Jaksona. – Przychylając się do prośby mieszkańców, wnoszę o ustawienia znaku zakazu zatrzymywania się z informacją, że obowiązuje 3 metry przed znakiem, na wysokości miejsca gdzie możliwy jest wjazd z ulicy Gen. Okulickiego pod blok przy ul. Kopernika 1 – napisał radny.

Jak uzasadnia, jedyny dojazd pod wskazany budynek, w którym mieszka 48 rodzin, możliwy jest przez miejski grunt przy ulicy Okulickiego wyłożony betonowymi płytami, na których wyrysowana jest koperta zakazująca parkowanie w tym miejscu. Tylko tędy, w razie potrzeby, mogą dostać się bezpośrednio pod blok Kopernika 1 pojazdy służb ratunkowych. Niestety, jak wskazuje radny, na kopercie często parkują pojazdy, blokując przejazd.

– Wielokrotnie zdarzało się, szczególnie w nocy, że np. pogotowie nie mogło dojechać do ciężko chorego mieszkańca bloku. Policja ani Straż Miejska nie interweniują, bo sama namalowana koperta bez znaku pionowego „w komplecie”, nie pozwala karać kierowców – tłumaczy radny i podpowiada, jak w prosty sposób można rozwiązać problem. – Wystarczy ustawić znak „zakaz zatrzymywania” (B-36) wraz z informacją, iż obowiązuje już na 3 metry przed znakiem, W tym miejscu ustawiony jest już jeden znak drogowy informujący o drodze z pierwszeństwem przejazdu, a więc wnioskowany znak można zamontować do istniejącej już konstrukcji – pisze Ireneusz Szutko, dołączając do interpelacji mapkę z miejscem, gdzie miałby pojawić się nowy znak.

Oficjalnej odpowiedzi na interpelację radny jeszcze nie dostał, ale ratusz nie wyklucza wprowadzenia takiego rozwiązania.

– Sprawdzimy, czy byłoby ono zgodne z przepisami. Jeśli tak, to taki znak postawimy – zapowiada Marcin Dmowski, zastępca burmistrza ds. inwestycji i rozwoju. JN

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here