Same plusy

Szkoła Podstawowa nr 5 w Świdniku bierze udział w trzynastej edycji ogólnopolskiego konkursu „Oddaj używany telefon komórkowy. Pomagając innym, pomagasz swojej szkole”. Zebrane stare komórki zamiast na wysypisko trafią, po renowacji, do młodych ludzi z Afryki i Azji, a szkoły, które zgromadzą najwięcej sprzętu, otrzymają nagrody.


– Nasz konkurs polega na zebraniu przez szkołę lub przedszkole starych telefonów komórkowych, z których nie korzystają już uczniowie czy ich rodzice, które po ewentualnej naprawie i usunięciu wszelkich danych trafią do krajów rozwijających się w Afryce i Azji, gdzie będą mogły jeszcze przez lata służyć innym dzieciom. Aparaty, które nie będą nadawać się do dalszego użytku, zostaną przekazane do recyklingu. Na szkoły biorące udział w akcji czekają nagrody – zachęca do udziału w konkursie firma Ekophone, jego organizator.

Każda szkoła i przedszkole za każdy kilogram zebranych telefonów otrzyma 5 zł w postaci kuponów „Sodexo”. Placówki, które będą mogły pochwalić się największą wagę zebranych urządzeń w stosunku do liczby uczniów, otrzymają nowoczesne, cyfrowe aparaty fotograficzne. Z kolei zwycięzca konkursu dostanie wybraną przez siebie nagrodę do wartości 2 tys. zł.

Każdy, kto ma zbędny telefon, może go przynieść do jednej z pań nauczycielek z „piątki”: Marioli Piętal (sala nr 312), Magdaleny Stelmach-Kopeć (sala nr 204) lub Jolanty Czerwonogrodzkiej (sala nr 311). Do każdego telefonu musi być dołączona karta z imieniem, nazwiskiem i klasą, do której uczęszcza darczyńca. Przyjmowane są tylko komórki bez baterii. JN

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here