Sami remontują drogi

Droga w Stryjowie

Gmina Izbica, jako jedna z nielicznych w powiecie krasnostawskim, sama naprawia drogi. – Kupiliśmy sprzęt, mamy własnych pracowników i jak jest potrzeba, to z marszu przystępujemy do remontu – mówi Jerzy Lewczuk.

W ubiegłym roku właśnie ekipa remontowa z Urzędu Gminy Izbica wykonała dwie drogowe inwestycje. – Położyliśmy nakładki asfaltowe na drogach w Stryjowie i Wirkowicach Drugich – mówi Jerzy Lewczuk, burmistrz miasta i gminy Izbica. – Praca została wykonana solidnie, nie mamy się czego wstydzić.

Jak podkreśla burmistrz Lewczuk, własna ekipa remontowa to same korzyści. – Jak trzeba gdzieś naprawić drogę, reagujemy bardzo szybko – zaznacza. – Mamy własny sprzęt. Kupiliśmy rozściełacz do asfaltu, walec drogowy i dwa samochody ciężarowe do przewozu kruszywa. Asfalt bierzemy z Janowa Lubelskiego.

Drogę w Stryjowie gmina wykonała we współpracy z Nadleśnictwem Krasnystaw. – Dostaliśmy dofinansowanie w wysokości 70 tys. zł. Dzięki temu powstał ponad 300-metrowy odcinek drogi asfaltowej z prawdziwego zdarzenia. Robimy też drogi dojazdowe do pól, remontujemy drogi gruntowe, które ucierpiały po zimie.

W Stryjowie w ramach inwestycji oprócz nowej asfaltowej nawierzchni umocniono pobocza, utwardzono zjazdy na posesje, oczyszczono i pogłębiono przydrożne rowy. Podobny zakres prac został zrealizowany w Wirkowicach Drugich. – Tam umocniliśmy nawierzchnię drogi poprzez wbudowanie kruszywa drogowego – wyjaśnia burmistrz Lewczuk. – Dodatkowo zostały wykonane zjazdy na posesje i zamontowane przepusty drogowe.

Ostatnio ekipa remontowa z urzędu miasta i gminy była widziana w Tarzymiechach Trzecich. – Wykonaliśmy remont drogi zimnym asfaltem. Dzięki temu mieszkańcy, którzy z niej korzystają, nie grzęzną już w błocie – dodaje J. Lewczuk. (ps)

Droga w Wirkowicach Drugich

1 KOMENTARZ

  1. Prosimy Pana Wójta o poszerzenie drogi na odcinku Romanów -Widniówka ( od posesji pana Rotmańskiego w górę w kierunku Widniówki). Rolnicy co roku nie mogą przejechać kombajnami na pola bo droga z jednej strony porośnięta jest krzakami i chaszczami. A wystarczy tyko koparką zlikwidować krzaki i chaszcze które rosną na całej długości drogi. Nie jest to duży koszt bo nie trzeba asfaltu a ułatwiłoby pracę wielu rolników. Prosimy Pana Wójta o pilną pomoc i większe zaangażowanie pani sołtys w tej sprawie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here