Sami się pozabijamy!

Wystarczyło kilka godzin, by policjanci z krasnostawskiej drogówki namierzyli aż 70 kierowców przekraczających dozwoloną prędkość. Rekordzista pędził przez Rożki w gminie Żółkiewka 121 km/h, choć nie powinien przekroczyć pięćdziesiątki. Jak tak dalej pójdzie, to sami się pozabijamy!

We wtorek, 9 lipca, policja zorganizowała akcję „Kaskadowy pomiar prędkości”. Na terenie powiatu krasnostawskiego prędkość kierujących kontrolowało wiele patroli ruchu drogowego. Niestety, wnioski, jakie płyną z ich pracy są zatrważające. Wygląda na to, że większość kierowców przekracza dozwoloną prędkość. Często pędzimy na złamanie karku, nie zważając na bezpieczeństwo swoje, pieszych i innych kierowców.

– W trakcie działań krasnostawscy policjanci skontrolowali blisko 80 kierujących, a ujawnili ponad 70 przekroczeń prędkości – mówi Piotr Wasilewski, rzecznik krasnostawskiej policji. – Pięciu kierujących straciło prawa jazdy na trzy miesiące z powodu przekroczenia dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Rekordzista w miejscowości Rożki w gminie Żółkiewka, gdzie jest teren zabudowany, pędził BMW z prędkością 121km/h – dodaje.

W sumie funkcjonariusze nałożyli 36 mandatów karnych, a przeciwko jednemu kierującemu został skierowany wniosek do sądu o ukaranie. Dodatkowo mundurowi namierzyli jednego kierowcę, który jechał autem mimo obowiązującego zakazu prowadzenia pojazdów. (kg)