Samotna mama walczy o życie

36-letnia Iza Czesak z Chełma jest mamą samotnie wychowującą czworo dzieci. Czternaście miesięcy temu, gdy urodziła najmłodszą córeczką, dowiedziała się, że cierpi na nowotwór. Rodzina pilnie potrzebuje wsparcia.

Iza przebywa obecnie w szpitalu w Warszawie. Jest po piątej dawce chemioterapii. Nikt, kto nie przeszedł takiego leczenia, nie ma pojęcia, jak osłabiony jest wtedy organizm. Na domiar złego, Izę dopadło przeziębienie. Mimo złego samopoczucia pozostaje pogodna i życzliwa. Gdy kontaktuje się z nią nasza dziennikarka, dziękuje za zainteresowanie zbiórką i życzy zdrowia, bo przecież – jak mówi – ono w życiu jest najważniejsze.

Znając sytuację Izy, jej koleżanka zorganizowała na jej rzecz internetową zbiórkę za pośrednictwem strony internetowej pomagam.pl. W trudnych momentach dobrze jest mieć na kogo liczyć, dlatego, gdy opisujemy historię Izy, szczególnie prosimy o wsparcie naszych Czytelników. Bo Iza ma dla kogo żyć. W domu czeka na nią czworo jej dzieci. Iza wychowuje je samotnie.

Dzieci przebywają obecnie pod opieką babci. W 2018 roku, gdy Iza była w 7. miesiącu ciąży z najmłodszą córką (obecnie maleństwo ma 14 miesięcy), podejrzewano u niej raka szyjki macicy. W 36. tygodniu ciąży przeprowadzono cesarskie cięcie. Na świat przyszła piękna, zdrowa dziewczynka.

U Izy potwierdzono nowotwór. Radość z narodzin córki przeplatała się ze strachem o własne zdrowie. Od tamtej pory Iza o nie walczy. Największą motywacją są dla niej dzieci. Dotychczasowe leczenie nie przynosi oczekiwanych efektów. Rodzina znajduje się w trudnej sytuacji życiowej, a koszty związane z leczeniem są bardzo wysokie.

– Iza ma silną wolę, nie poddaje się i cały czas walczy, bo ma czworo wspaniałych dzieciaczków, które jej potrzebują. Dlatego zwracam się do ludzi dobrej woli o pomoc w uzbieraniu pieniędzy na dalsze leczenie. Pamiętajmy: dobro powraca – apeluje do wszystkich osób dobrego serca założycielka zbiórki na rzecz Izy i jej rodziny. Zbiórka prowadzona jest za pośrednictwem strony internetowej pomagam.pl pod hasłem „Pomoc dla Izy Czesak z Chełma”. (mo)