Sarna ze Sławina urzekła jury

Zwycięskie zdjęcie

Jego zdjęcia zamieszczał prestiżowy magazyn Vogue. Teraz wygrał konkurs fotograficzny organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. Lublinian Rafał Bil, bo o nim mowa, na Sławinie „ustrzelił” sarnę i zgarnął główną nagrodę w wysokości 2000 złotych.


Do konkursu „Dzika natura w kadrze”, który miał na celu promocję potencjału przyrodniczego województwa lubelskiego, edukację ekologiczną oraz kształtowanie pozytywnego wizerunku kultury i tradycji myśliwskiej, zgłosiło się 14 pasjonatów i pasjonatek fotografii. Spośród nadesłanych prac konkursowa kapituła wybrała sześć, które jej zdaniem najbardziej ukazywały niepowtarzalne piękno przyrody w naszym województwie.

Pierwsze miejsce zajął Rafał Bil z Lublina, który na Sławinie swoim aparatem „ustrzelił” sarnę. – Miałem szczęście. Mieszkam na Sławinie w pobliżu tutejszego lasu. Często zdarzało się, że na pobliskie pola wychodziły dziki, sarny czy bażanty. Nie zawsze miałem jednak ze sobą aparat, ale tego dnia akurat wracałem z wykonywania zdjęć w podróży, bo prowadzę blog podróżniczy rafalbil.eu/podroze – gdzie serdecznie w wolnej chwili zapraszam – i miałem teleobiektyw podpięty pod aparat wiszący na szyi.

Jak tylko zobaczyłem sarnę na sąsiadującym z moim domem polu, to wiedziałem, że muszę ją sfotografować i do dziś nie wiem, kto był bardziej zaskoczony, ja czy ona. Raz kiedy wracałem do domu spotkałem niemalże w tym samym miejscu watahę dzików. Dziś pola te są przeznaczone pod budowę domów jednorodzinnych, dlatego o takie bliskie spotkania nie będzie niestety już tak łatwo – mówi pan Rafał, absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Lublinianin fotografią para się już od kilkunastu lat. Jest laureatem wielu konkursów fotograficznych oraz autorem i współautorem licznych wystaw w kraju i za granicą. Jego zdjęcia publikowano m.in. w Vogue Italia! BS

Wyniki konkursu „Dzika natura w kadrze”

1. Rafał Bil (Lublin, miejsce wykonania zdjęcia: Sławin), 2. Liliana Keller (Zamość, Zwierzyniec), 3. Andrzej Haranicz (Trawniki, Sosnowica); wyróżnienia: Janusz Siek (Zamość, Krynice), Jakub Sakowicz (Wyryki), Wojciech Kwietniewski (Chodel)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here