Sąsiedzka przetnie szczere pola

Urząd Miasta Świdnik szuka firmy, która opracuje projekt budowy ul. Sąsiedzkiej. Nowa, nieistniejące jeszcze nawet na mapie droga, ma nie tylko usprawnić ruch w południowej części miasta, ale także otworzyć nowe tereny pod budownictwo mieszkaniowe.


Urząd Miasta Świdnik przygotowuje się do rozpoczęcia kolejnej dużej inwestycji drogowej. Tym razem chodzi o budowę położonej w południowej części miasta ulicy Sąsiedzkiej, która połączy al. NSZZ „Solidarność” i al. Lotników Polskich z planowaną ul. Chryzantemową.

Wg. planów Ratusza na ponad kilometrowym odcinku ulicy Sąsiedzkiej pojawi się nawierzchnia z betonu asfaltowego, po obu jej stronach powstaną chodniki z kostki brukowej i zjazdy na wszystkie posesje. Projekt ma uwzględniać też budowę oświetlenia, kanalizacji burzowej oraz kanału technologicznego, a także budowę kilku sięgaczy, m.in. na wysokości ul. Sympatycznej i Serdecznej, co również usprawni ruch na tym osiedlu.

Jak tłumaczy Marcin Dmowski, zastępca burmistrza Świdnika, budowa ulicy Sąsiedzkiej pozwoli na otwarcie nowych terenów pod budownictwo wielorodzinne i jednorodzinne, polepszy komunikację w tej części miasta. m.in. skracając części mieszkańcom drogą na cmentarz.

Inwestycja będzie odbywać się w oparciu o tzw. specustawę drogową, co wiąże się z przejęciem gruntów pod budowę drogi i wypłatą odszkodowań dla ich właścicieli. Urzędnicy liczą, że projekt i wszelkie pozwolenia uda się uzyskać w w tym roku.

Miasto nie wyklucza, że w przeciągu najbliższych lat będzie projektować budowę kolejnych ulic w tej części miasta.

– Na pewno będę one potrzebne, ale na razie nie przesądzamy, w których miejscach. Będzie to uzależnione od oczekiwań mieszkańców – mówi M. Dmowski.(w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here