Satori i Kanku z medalami

16 medali zdobyli podczas ogólnopolskiego turnieju o puchar wójta gminy Zamość zawodnicy i zawodniczki Chełmskiej Szkoły Karate Kyokushin Satori. W zawodach wzięło udział 132 osoby z 12 klubów z całej Polski. Medale dla Satori wywalczyli: w kata – srebro – Tycjan Bielak, Fabian Nafalski, brąz – Adam Wójtowicz, w kumite: złoto – Tycjan Bielak, Mateusz Hurko, srebro – Oliwia Urbańska, Dagmara Kozak, Adam Wojtowicz, Fabian Nafalski, Jakub Olasek, brąz – Marcel Grabowski, Karol Grabowski, Adam Torbiczuk, Bartosz Pachuta, Sebastian Kilar i Dawid Wurszt.

– Była to dobra okazja do wystawienia w turnieju troszkę młodszych zawodników, aby mogli spróbować swoich sił na tatami. W takim wypadku nie liczy się aż tak bardzo rezultat, lecz odwaga, bo nie każdy ma w sobie jej na tyle by wyjść i zawalczyć na turnieju – mówi sensei Bartłomiej Zakrzewski (3 dan), trener Satori.

* * *

W tym samym turnieju udział wzięli też karatecy z Klubu Karate Kyokushin Kanku Zdobyli cztery medale. Na najwyższym stopniu podium w kat. dziewcząt 2010-2011 stanęła Estera Szopa. Jej siostra, Natalia, w kategorii juniorek 2005-2004 w kata zajęła 2 miejsce, a w kumite była trzecia. Z kolei w kumite, w kat 2012-2013 na trzecim stopniu podium staną Bartłomiej Demczuk. Pozostali zawodnicy, Marcel Rojek w kumite, w kat. 2010-2011 po wyrównanej i dobrej technicznie walce, przez wskazanie sędziów, musiał uznać wyższość znacznie cięższego i wyższego przeciwnika. Podobnie, w kategorii 2014-2015 w kumite, Kuba Walczuk po wyrównanej walce uległ starszemu i wyższemu przeciwnikowi. Sędziami maty byli sensei Krzysztof Kozioł i senpai Szymon Pawłowski, a sekundantem chełmskich karateka sensei Waldemar Kozioł. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here