Satori na Mazurach

W rozegranym 26 października turnieju IKO Polish Open Ostróda udział wzięło 462 zawodników z 47 kubów z Polski, Rosji, Białorusi, Niemiec i Japonii. Na imprezie nie mogło zabraknąć chełmskiej ekipy Satori. Chełmska Szkoła Karate Satori wywalczyła 4 medale.

Patrycja Mielniczuk w kat. dziewcząt 14-15 lat 60 kg była bezkonkurencyjna i wywalczyła złoto, srebro zdobyli: Zuzanna Jaszczuk w kat. dziewcząt 10-11 lat 35 kg oraz Mateusz Hurko w kat. chłopców 8-9 lat +35 kg, a brąz Fabian Nafalski. Pozostali chełmscy zawodnicy pomimo nie zdobycia medalu również wypadli dobrze. Dawid Wurszt w konkurencji kata na 22 zawodników był piąty.

Jakub Grzegorzewski po pierwszej wygranej walce odpadł w ćwierćfinale. – Zawody w Ostródzie pokazały zaangażowanie naszych zawodników, jak również charakter i wolę walki. Zajęliśmy 21 miejsce w klasyfikacji drużynowej, nie jest to zły wyniki tym bardziej, że wyprzedziliśmy bardziej renomowane i utytułowane polskie kluby – mówi Bartłomiej Zakrzewski, trener Satori. (k)