Satori udanie kończy sezon

Ostatni w tym sezonie wyjazd na zawody okazał się udany dla Chełmskiej Szkoły Karate Kyokushin Satori. Podczas mistrzostw województwa lubelskiego młodzików i juniorów młodszych oraz ogólnopolskiego turnieju o puchar wójta gminy Łabunie, nasz klub wywalczył 11 medali.

W zawodach wzięło udział ponad 230 osób z 17 klubów. Medale dla Satori zdobyli: w mistrzostwach młodzików i juniorów młodszych – Fabian Nafalski – dwa srebrne w kata i kumite oraz Dagmara Kozak, Wiktoria Kaniewska, Jakub Olasek i Jakub Grzegorzewski po medalu brązowym.

Natomiast w turnieju o puchar wójta gminy Łabunie niezawodnymi okazali się Mateusz Hurko, Tycjan Bielak i Bartosz Pachuta, którzy bez jakichkolwiek problemów zdominowali swoje kategorie wygrywając walki poprzez ippon lub wazari i tym samym wywalczając złote medale. Srebro zdobył Karol Grabowski, a brąz Adam Wójtowicz.

– Wyjazd na turniej można śmiało zaliczyć do udanych, gdyż z turnieju na turniej wymagania i umiejętności wszystkich zawodników rosną i trzeba im sprostać. Jak widać zawodnicy Satori dają radę z czego jesteśmy bardzo dumni – mówi Bartłomiej Zakrzewski – trener Satori. (k)