Sawena też w okręgówce

Chełmska liga okręgowa w nowym sezonie ma liczyć 14 drużyn. Oprócz Znicza Siennica Różana, który wygrał rywalizację w klasie „A”, w okręgówce zagrają też piłkarze Saweny Sawin.


Regulamin rozgrywek chełmskiej ligi okręgowej mówi, że jeśli z czwartej ligi do okręgówki nie spadnie żadna drużyn, awans z klasy „A” uzyskają mistrz i wicemistrz. Sezon 19/20, zakończony po rozegraniu jednej rundy, wygrał Znicz Siennica Różana, który w 11. kolejkach zgromadził 28 punktów. Wygrał dziewięć spotkań, jedno zremisował 2:2 z Hutnikiem w Dubecznie i jedno przegrał 4:5 ze Zrywem w Gorzkowie. Drugie miejsce w klasie „A” zajęła Sawena Sawin, która tylko o jeden punkt wyprzedziła Zryw Gorzków. Piłkarze z Sawina grali bezkompromisowo, osiem meczów rozstrzygnęli na własną korzyść, w trzech musieli uznać wyższość przeciwnika. Przegrali u siebie z Hutnikiem Ruda-Huta 2:3 i Hutnikiem Dubeczno 2:4 oraz na wyjeździe ulegli Zniczowi aż 0:6.

W nowym sezonie 20/21 w chełmskiej lidze okręgowej zagra w sumie 14 ekip: Agros Suchawa, Ogniwo Wierzbica, Brat Cukrownik Siennica Nadolna, Granica Dorohusk, Hetman Żółkiewka, Ruch Izbica, Unia Rejowiec, Frassati Fajsławice, Spółdzielca Siedliszcze, Bug Hanna, Start/Regent Pawłów, Orzeł Srebrzyszcze oraz Znicz Siennica Różana i Sawena Sawin. Drugi w tabeli Start Krasnystaw najprawdopodobniej awansuje do czwartej ligi, ale o tym piszemy oddzielnie.

Z kolei w chełmskiej klasie „A” wystąpi 10 drużyn: Zryw Gorzków, Hutnik Ruda-Huta, Vitrum Wola Uhruska, Hutnik Dubeczno, Vojsławia Wojsławice, Tatran Kraśniczyn, MKS Siedliska, Pławanice Kamień, Astra Leśniowice i Sparta II Rejowiec Fabryczny. (r)