SAWIN. Zabawa nad wodą

Zawodami wędkarskimi nad zalewem Niwa rozpoczęły się gminne obchody Dnia Dziecka w Sawinie. Tegoroczna impreza odbyła się pod hasłem „Zachowaj trzeźwy umysł”.

Podczas gdy młodzi wędkarze zmagali się z „kijami”, na boisku szkolnym odbył się uroczysty apel, a po nim konkurs jazdy na rolkach. Główna część zabaw odbywała się już nad zalewem. Na najmłodszych czekał plac zabaw, konkursy, warsztaty plastyczne, pokazy tańca i sztuk walki, poczęstunek, występy artystyczne.
W poszczególnych konkursach zwyciężyli: zawody wędkarskie: Paweł Kaniewski, Marcin Kaniewski, Piotr Suchoń. Zawodnikami opiekowali się wędkarze z koła „Lin” w Sawinie (Wojciech Adamowicz, Grzegorz Hubert, Zbigniew Zakaszewski oraz ks. Tomasz Makara).
Atrakcje przygotowały Świetlica terapeutyczna, Środowiskowy Dom Samopomocy Warsztaty Terapii Zajęciowej, Gminny Ośrodek Kultury i Zespół Szkół w Sawinie, spółdzielnia socjalna Vita Solis.

W VI Gminnym Turnieju Jazdy na Rolkach w klasach I-III gimnazjum miejsca na podium zajęły Joanna Olucha, Klaudia Łubkowska i Karolina Demczuk. W kategorii klas IV SP wśród dziewcząt: Paulina Burian, Amelia Denysiuk, Aleksandra Kozak a wśród chłopców Stanisław Fidler i Dawid Marczuk. W kategorii klas V SP wśród dziewcząt najlepiej wypadała Paulina Wrona przed Julią Szybistą i Anna Dyczkowską a wśród chłopców: Łukasz Greguła i Szymon Krzeszczyk. W kategorii klas VI dziewcząt: Wiktoria Czupryńska, Justyna Sawka i Zuzia Kloc a wśród chłopców Filip Wojda i Karol Przybylski.
W klasyfikacji drużynowej wśród gimnazjów zwyciężyła klasa IIIa przed klasą IIIb i IIa. A w kategorii IV-VI najlepiej poszło klasie IVa z Sawina przed SP z Bukowy i VIb z Sawina. (reb)