Schody nie będą przeszkodą

Dziś osobom starszym, niepełnosprawnym i osobom z wózkiem dziecięcym trudno pokonać tak strome zejście

Przy ulicy Targowej, w podziemnym przejściu pod torami, powstanie platforma dla osób niepełnosprawnych. Ułatwi ona osobom poruszającym się na wózkach, starszym, a także mamom z maluchami pokonanie schodów.


– Budując nowy park i baseny mieliśmy na uwadze, aby były to obiekty maksymalnie dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Większość mieszkańców przyjeżdża na basen autami, ale chcemy, aby można było tu dojść wygodnie także piechotą, a najkrótsza droga widzie przez ul. Turystyczną. Barierą w tym miejscu jest przejście kolejowe i chcemy to zmienić – mówi Marcin Dmowski, wiceburmistrz Świdnika.

Urząd Miasta planuje budowę dwóch platform, które ułatwią np. osobom niepełnosprawnym, czy mamom z dziećmi w wózkach, pokonanie schodów. Do tej pory co prawda mogli oni korzystać z podjazdu, ale jest on mało wygodny i stromy.

Na początku maja Ratusz rozpoczął poszukiwania firmy, która wykonałaby dokumentację projektową platform. Niestety w wymaganym terminie nie wpłynęła żadna oferta. Urzędnicy liczą jednak, że kolejne postępowanie wyłoni wykonawcę projektu. Wstępnie koszt wykonania i zaprojektowania platform obliczono na 100 tys. zł. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here