Ściegiennego spływa wraz z wodą

– Krasnystaw nie wygląda źle, są dzielnice i ulice gdzie się remontuje i buduje, ale są też miejsca, jak Przedmieście Zastawie, które są w bardzo złym stanie – żali się mieszkaniec ul. Ściegiennego.

Mieszkańcy ul. Stokowej i okolic mają ostatnio powody do zadowolenia. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Krasnymstawie oddało właśnie do użytku kolejne kilometry kanalizacji sanitarnej. Nasz Czytelnik z ul. Ściegiennego zwraca jednak uwagę na inne problemy, z jakimi zmaga się Przedmieście Zastawie. – Są piękne i wyremontowane ulice w Krasnymstawie, ale nie na naszej dzielnicy, chyba dlatego, że nikt ważny tu nie mieszka – czytamy w liście, jaki dotarł na naszego redakcyjnego maila. –

Ul. Stokowa np. ma trzy rodzaje nawierzchni, asfalt, trylinka i płyty po rampie PKP. Przed jesiennymi wyborami była nawet mowa o asfalcie na tych płytach, na odcinku ok. 250 m, ale po wyborach cisza, jak zwykle – dodaje. Na ul. Ściegiennego po niedawnych ulewach droga w kilku miejscach się rozleciała. – Przyjechała koparko-spycharka, ciągnik który przywiózł kilka taczek żwiru i ulica już jest po remoncie.

Trwało to może 15 minut. To właśnie tędy spływa woda z pól w czasie ulewnych deszczy, kilka razy już nawierzchnia tego odcinka, ok. 40 m, była na pobliskich torach. Kiedy po ulewie droga była nieprzejezdna, na miejscu byli urzędnicy, nawet burmistrz, i nic, pewnie miasta nie stać na asfalt ok. 40 metrów bieżących – informuje mieszkaniec ul. Ściegiennego.

Mężczyzna przyznał nam zdjęcia drogi wykonane tydzień po wspomnianym remoncie. Widać, że ulica już się rozpada, a po kolejnych ulewach zapewne znów spłynie. – Może gdy władze miasta przeczytają o naszym problemie w gazecie, to w końcu doczekamy się tego asfaltu – podsumowuje Czytelnik. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here