Ścigali subaru

Sceny jak z filmu akcji rozegrały się na naszym podchełmskim podwórku, we wtorek (16 października). W trakcie patrolu w Brzeźnie (gmina Dorohusk) policjanci z drogówki zainteresowali się kierowcą subaru, który przy normalnej przejrzystości korzystał ze świateł przeciwmgłowych.


– Funkcjonariusze postanowili zatrzymać pojazd do kontroli drogowej, jednak kierowca nie zareagował na dawane mu do zatrzymania sygnały i pojechał dalej – mówi podkom. Ewa Czyż, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Mundurowi rzucili się w pościg za uciekinierem. Po dotarciu do Pławanic (gmina Kamień) kierowca subaru porzucił auto i zaczął uciekać pieszo. Daleko nie zdołał zbiec. Policjanci zatrzymali delikwenta (okazał się nim 40-letni mieszkaniec Chełma) i szybko ustalili, że ma on zakaz prowadzenia pojazdów. Na dodatek jechał z kradzionymi tablicami rejestracyjnymi.

Teraz trwają czynności wyjaśniające w tej sprawie. Za niezatrzymanie się do kontroli, tak samo jak niestosowanie się do zakazu prowadzenia pojazdów, grozi nawet do 5 lat więzienia. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here