Seal na finał otwarcia CSK

Seal, światowa gwiazda muzyki pop, wystąpi 12 listopada w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Tą muzyczną ucztą zakończy się cykl imprez otwierających CSK. Pierwsze bilety na koncert, w ubiegłą środę, sprzedawał w kasie Centrum osobiście dyrektor Piotr Franaszek.
– W naszej sali operowej występowali już śpiewacy operowi Aleksandra Kurzak i Roberto Alagna, gwiazda reggae Gentleman czy Young Orchestra of Americas. Wszyscy dotykają tematu spotkania kultur.
Występ Seala to popowy finał cyklu otwierania Centrum Spotkania Kultur w Lublinie – mówi Piotr Franaszek, dyrektor Centrum, który w ubiegłą środę przedzierzgnął się w biletera, inaugurując sprzedaż wejściówek na koncert gwiazdy.

I choć ich ceny nie są niskie – kosztują od 220 do 550 zł w lożach VIP – zainteresowanie jest duże. W Lublinie Seal wystąpi z repertuarem z ostatniej, już dziewiątej w dorobku, płyty „7“, ale publiczność może również liczyć, że usłyszy jego największe hity. Bilety można kupić w kasie Centrum Spotkania Kultur w Lublinie oraz poprzez sieć eventim.pl.
Seal, kompozytor i wykonawca, zdobywca kilku platynowych płyt, od początku kariery za cel stawia sobie „przekazywanie miłości poprzez muzykę“. Sprzedał ponad 30 milionów płyt. Jest zdobywcą wielu prestiżowych nagród – m.in. BRIT Award w kategorii „Najlepszy brytyjski solista” i nagród Grammy. R