Seat eScooter

Seat zwiększa swoje zaangażowanie w rozwój mobilności miejskiej i wchodzi na rynek motocykli, przedstawiając koncepcję własnego jednośladu. Seat eScooter to całkowicie elektryczny ekwiwalent motocykli o pojemności silnika 125 ccm. Jego oficjalna prezentacja odbędzie się 19 listopada podczas Smart City Expo World Congress w Barcelonie.

– Ciągły rozrost metropolii sprawił, że skuteczne przemieszczanie się po nich stanowi obecnie ogromne wyzwanie. Dziś stawiamy kolejny krok w realizacji naszej strategii zrównoważonej mobilności miejskiej i potwierdzamy wprowadzenie pierwszego elektrycznego motocyklu w historii marki – mówi Luca de Meo, prezes Seata. Barcelona to miasto z największą liczbą motocykli per capita w Europie i mocno zakorzenioną tradycją przemieszczania się jednośladami.

Z tego powodu SEAT opracowuje koncepcję swojego eScootera we współpracy z barcelońską firmą Silence, która specjalizuje się w produkcji eklektycznych motocykli. SEAT eScooter będzie sprzedawany prywatnym klientom oraz operatorom udostępniającym pojazdy na wynajem. Zaangażowanie hiszpańskiej marki w rozwiązywanie problemów współczesnych miast wykracza poza projektowanie pojazdów.

Producent zaobserwował, jak ekonomia współdzielenia staje się coraz silniejszym trendem w obszarze mobilności i odpowiada na tę tendencję, rozszerzając zakres swoich usług. Samochody i elektryczne hulajnogi Seata zasilają floty operatorów udostępniających pojazdy na wynajem.

Ponadto firma opracowała aplikację Mobility Advisor, która za pomocą sztucznej inteligencji Watson pomaga mieszkańcom w wyborze najbardziej optymalnego sposobu przemieszczania się po mieście z wykorzystaniem dostępnych usług i infrastruktury.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here