Sekretarz na koniec kadencji

Przez dwa lata żmudzcy urzędnicy radzili sobie bez sekretarza gminy. Tuż przed końcem kadencji wójt Edyta Niezgoda postanowiła dopełnić formalności i ogłosiła konkurs na to stanowisko. Takie było zalecenie inspektorów Regionalnej Izby Obrachunkowej.

Na pierwszym miejscu listy nieprawidłowości, którą podczas ostatniej kontroli inspektorzy RIO wytknęli żmudzkim urzędnikom było niezatrudnienie sekretarza gminy. Wójt Edyta Niezgoda brała to pod uwagę. Zapowiedziała, że wkrótce ogłosi konkurs na sekretarza. Wakat na tym stanowisku jest od dwóch lat, kiedy to Michalina Cymborska odeszła na emeryturę. Brak sekretarza dla żmudzkich urzędników oznaczał to trochę więcej pracy, ale za to dla samorządu była to oszczędność.

Wójt Niezgoda dwa razy ogłaszała konkursy, ale nikt nie spełniał wymogów konkursowych i temat odpuszczono na dłuższy czas. Na koniec kadencji wójt wypełnia zalecenia RIO ponownie ogłaszając konkurs. Aplikacje można składać do 8 października. Wymogiem niezbędnym dla kandydatów jest m.in. posiadanie wykształcenia wyższego magisterskiego w zakresie prawa i co najmniej 10-letniego stażu pracy na stanowisku urzędniczym. Kandydat musi wykazać się poświadczoną certyfikatem znajomością języka angielskiego i posiadać prawo jazdy kat. B.

Wśród wymagań dodatkowych jest biegła obsługa komputera, znajomość przepisów prawa m.in. w zakresie ustawy o samorządzie gminnym, a także systemie oświaty, finansach i zamówieniach publicznych. Wymagania nie zmieniły się w porównaniu z poprzednimi konkursami. (mo)