Seniorze, postaw się grypie

W Świdniku rusza akcja bezpłatnych szczepień przeciwko grypie dla mieszkańców powyżej 65. roku życia. Szczepionek wystarczy dla ponad 700 osób, które jako pierwsze zgłoszą się do przychodni uczestniczących w programie.


Świdnicki ratusz rozpoczyna realizację „Programu szczepień ochronnych przeciw grypie dla mieszkańców na lata 2018-2020”. W jego ramach świdniczanie, którzy spełniają określone kryteria: wiek powyżej 65 roku życia i wyrażenie pisemnej zgody, zostaną objęci bezpłatnymi szczepieniami.

Miasto podpisało umowy z ośmioma przychodniami lekarzy rodzinnych, które będą realizować program. Seniorzy mogą już się do niech zgłaszać. Mają na to czas do 15 grudnia. Zaszczepić można się w: NZOZ Brzeziny I – ul. Jarzębinowa 4, NZOZ Brzeziny II – ul. Jarzębinowa 4, NZOZ Brzeziny III – ul. Jarzębinowa 4, Praktyka Lekarza Rodzinnego Familia – ul. Niepodległości 29, NZOZ „Rodzina” – al. Lotników Polskich 22, Przychodnia Medyk – ul. Kosynierów 17, NZOZ „Medyk” – Al. Lotników Polskich 22, MEDCLINIC – ul. Drewniana 61. Ostatecznej kwalifikacji do programu dokona lekarz. O przyjęciu do programu decydować będzie także kolejność zgłoszeń.

Jak tłumaczą urzędnicy, choć program jest skierowany do seniorów, jego wdrożenie w znaczny sposób może przyczynić się do poprawy stanu zdrowia wszystkich mieszkańców, pośrednio też najmłodszych, którymi często opiekują się właśnie babcie i dziadkowie. Wartością dodaną ma być akcja edukacyjna, którą objęci zostaną uczestnicy szczepienia i pośrednio ich bliscy.

W tym roku z bezpłatnych szczepień skorzysta ok. 715 osób. (w)