Seniorzy bez biletu

Od 1 kwietnia w Świdniku, podobnie jak w Lublinie, pasażerowie powyżej 65. roku życia będą mogli jeździć komunikacją miejską za darmo. I to nie jest prima aprilis.


Ulga będzie obowiązywała we wszystkich autobusach linii nr 5, 35, 55 i nocnej N2 kursujących na trasie ze Świdnik do Lublina i z powrotem. Za darmo będzie można również jeździć autobusami i trolejbusami po Lublinie, bo tamtejszy samorząd również wprowadził takie rozwiązanie.

– Dotychczas z darmowych kursów komunikacji miejskiej korzystają osoby, które skończyły 70 lat i uczniowie dojeżdżający do szkół w Lublinie. Od 1 kwietnia bezpłatne przejazdy będą przywilejem wszystkich pasażerów z dowodem potwierdzającym ukończenie 65 lat – mówi Karol Łukasik, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Świdnik. – By skorzystać z ulgi, wystarczy mieć przy sobie dokument ze zdjęciem potwierdzający wiek.

Świdnicki ratusz rozmawia również z Zarządem Transportu Miejskiego w Lublinie o zwiększeniu częstotliwości połączeń między Świdnikiem a Lublinem.

– Rozmowy dotyczą głównie dodatkowych kurów ok. godz. 6 rano, czyli w porze dojazdu do pracy i późnych godzinach wieczornych. Myślimy również o zwiększeniu częstotliwości przejazdów w weekendy – precyzuje Ewa Jankowska, sekretarz Urzędu Miasta Świdnik. JN